SON DAKİKA

2017 KPSS A Puanı İle Tercih Edebileceğiniz Kurum ve Kadrolar

Bu haber 16 Haziran 2017 - 13:51 'de eklendi.

2017 KPSS A Puanınız İle Tercih Edebileceğiniz  Kurum ve Kadroları Sizler İçin Derledik.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Müfettiş Yardımcılığı;

Teftiş Kurulu Başkanı Sn. Mustafa APAYDIN’ın Sosyal Medyada yapmış olduğu açıklamalara göre; 2017’nin ikinci yarısında 50 Kişilik bir Müfettiş Yardımcılığı Sınavı daha yapılacaktır. Sınav ÖSYM ile protokol gerçekleştirilebilirse, TEST usulünde yapılacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Denetmen Yardımcılığı;

Kurum Başkanı Sn. Mehmet Selim BAĞLI’nın sık sık belirttiği üzere, etkin ve verimli denetim kapsamında belli bir sayıya eriştirilmek istenen Sosyal Güvenlik Denetmenleri için 9. Promosyon alımının da hatta yetişmesi takdirinde 10.Promosyon alımının da 2017 KPSS döneminde yapılmasını beklemekteyiz. Bir ihtimal halen 9.Promosyon’un 2016 KPSS puanları ile gerçekleştirilmesi durumu söz konusu. Yetişmez ise KPSS’den sonra ciddi bir şekilde alım beklenmektedir.

Maliye Bakanlığı, Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı;

Maliye Bakanlığı’nın 2017 programı dahilinde 250 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı almayı planladığını net bir şekilde bilmekteyiz. Bir aksilik olmaz ise KPSS sonrası süreçte 250 kişilik MHUY için hazırlıklara başlanacaktır.

Maliye Bakanlığı, Uzman Yardımcılığı – Defterdarlık Uzman Yardımcılığı;

Geçtiğimiz sene az sayıda personel alımı yapılan bu iki unvan için, yine Maliye Bakanlığı’nın 2017 programında rakam belirtilmeksizin sınavların yapılacağı belirtilmiştir. Sınavların olacağını net bir şekilde çıkarabiliriz bu durumdan. Sayı konusunda da yine Maliye Uzman Yardımcılığı daha az sayıda olacaktır. Azami 50 kişilik MUY, 100 Kişilik de DUY beklentimiz bulunmaktadır.

Maliye Bakanlığı, Gelir Uzman Yardımcılığı (GİB);

En çok istihdam ihtiyacı bulunan unvan olan Gelir Uzman Yardımcılığı için 2017 yılında ciddi bir aksilik olmaz ise bir alım daha olacağını düşünüyoruz. 2016 KPSS puan geçerliliği bitmeden 2000 kişilik alıma çıkan GİB’in personel ihtiyacının halen devam ettiği bir gerçek. Bu noktada KPSS sonrası rutin sınav döneminde bir alım daha gerçekleştirilmesini bekliyoruz.

Kamu Denetçiliği Kurumu – İnsan Hakları Kurumu, Uzman Yardımcılığı;

Her iki kurum da ilk dönem Uzman Yardımcılarını alalı 3 sene olacak. Haziran – Temmuz döneminde yardımcılıktan Uzmanlığa geçecek olan ilk dönemden sonra 2.dönem Uzman Yardımcılarının alımı için düğmeye basılmasını bekliyoruz. OMBUDSMAN Sn. Şeref MALKOÇ da buna işaret eden demeçler vermiştir. O yüzden KPSS sonrası alım yapmasını beklediğimiz kurumlar arasına bu iki kurumu da ekleyebiliriz.

İŞKUR, İstihdam Uzman Yardımcılığı;

İstihdam seferberliği kapsamında en ciddi role sahip olan İŞKUR personel talebinde bulundu. Bu noktada da 60 adet İstihdam Uzman Yardımcılığı kadrosu için izin aldı. KPSS sonrası süreçte 60 adet İstihdam Uzman Yardımcısı’nın en kısa süre içerisinde alınmasını beklemekteyiz.

İçişleri Bakanlığı, İçişleri Uzman Yardımcılığı ve  Kaymakamlık;

2016 KPSS döneminde her unvana alım yapacağını duyduğumuz ve duyurduğumuz İçişleri Bakanlığı yılı sadece İçişleri Uzman Yardımcılığı alımını yapmadan kapatacak gibi görünüyor. Yeni dönemde ihtiyaç bulunan bu unvana alım yapılmasını bekliyoruz.

Kaymakamlık içinse şu anki sürecin tamamlanmasının akabinde yeni dönem alımına çıkılacağını bekliyoruz. Şayet ciddi oranda ihraçların yaşandığı ve işlerin aksamasının mümkün olmadığı bu alanda en kısa sürede Bakanlık açığı kapatmak isteyecektir. Sonbahar döneminde yeni bir Kaymakamlık sınavı olması çok muhtemeldir.

Adalet Bakanlığı, İdari Yargı Hakimliği;

3 Haziran 2017 sınav dönemini İdari Hakimlik alımı olmaksızın geçirecek olan Adalet Bakanlığı’nın yılın son döneminde olmasını beklediğimiz sınavda Mezun İdari Yargı Hakimliği sınavı yapmasını bekliyoruz. Özellikle İİBF/SBF mezunu adayların planlamalarını bu şekilde yapmaları bu özellikli sınavı kazanmalarında önem arz etmektedir.

SAYIŞTAY, Başkanlığı Denetçi Yardımcılığı;

Sayıştay Başkanı Sn. Seyit Ahmet BAŞ’ın çeşitli mecralarda yapmış olduğu açıklamalar ışığında sonbahar döneminde 45 kişilik bir alım daha bekliyoruz. Bildiğiniz üzere Sınava katılabilmek için KPSS P48 puanı kullanılacağından adayların KPSS’yi ihmal etmeksizin çalışmalarını sürdürmeleri gerekmektedir.

kaynak: www.tercihiniyap.net

Bir önceki yazımız olan 2018 KPSS İçin Puan Türleri Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde 2018 KPSS Puan hesaplama, 2018 KPSS Puan Türleri ve KPSS Puan hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.