2017 KPSS (GY-GK, Eğitim Bilimleri, A Grubu, ÖABT) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2017 KPSS (GY-GK, Eğitim Bilimleri, A Grubu, ÖABT) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Yayınlama: 15.06.2017
Düzenleme: 05.03.2021 22:48
634
A+
A-

ÖSYM Resmi İnternet Sitesinde 2017 KPSS (Genel Yetenek – Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve A Grubu) Sınav Sonuçlarının Ne Zaman Açıklanacağı Belirtti. Sonuçların Açıklanma Tarihi Haberimizin Detayında…

Memur olma hayalleriyle aylarca sınava hazırlanan adaylar, 21 Mayıs 2017 Pazar günü KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları, 27-28 Mayıs 2017 Cumartesi ve Pazar günleri ise KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlara giren adaylar en çok merak ettiği konu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM, merakları giderdi ve web sayfasında sonuçları ne zaman açıklayacağını duyurdu.

2017 KPSS (GY-GK, Eğitim Bilimleri, A Grubu, ÖABT) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre KPSS 2017 A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları ve KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 16 Haziran Cuma günü açıklanacak fakat saat kaçta açıklanacağı konusunda bilgi vermedi. ÖSYM sınav sonuçları açıkladığında anında öğrenmek için aşağıdaki linkte yer alan facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

https://www.facebook.com/kariyermemur/

2017 KPSS Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirim?

ÖSYM internet sitesinde sonuçları açıklar açıklamaz https://sonuc.osym.gov.tr internet sitesinde yer alan kısımlara TC Kimlik Numaranızı ve Şifrenizi girmek suretiyle sonuçları öğrenebilirsiniz.

UYARI: Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacaktır.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.