2023 KPSS ÖABT Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!

ÖSYM tarafından düzenlenen 2023 KPSS ÖABT sınav giriş yerleri, adayların erişimine açıldı; adaylar, giriş belgelerini ve sınav yerlerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden sorgulayabilecekler.

2023 KPSS ÖABT Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!
Yayınlama: 28.07.2023
46
A+
A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınav giriş yerleri açıklandı. KPSS ÖABT sınavı 6 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak ve sınava girecek olan memur adayları, sınav giriş yerlerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) adresi üzerinden sorgulayabilecekler.

2023 KPSS ÖABT sınavına katılacak olan adaylar, merakla bekledikleri sınav yerlerini öğrenebildi. Adaylar, sınav yerlerini AİS üzerinden, T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 27 Temmuz 2023 tarihinde saat 14.00’ten itibaren sorgulayabilecekler.

ÖSYM tarafından yapılan resmi duyuruda, “6 Ağustos 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’ne (ÖABT) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Duyuruda ayrıca, “6 Ağustos 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023-KPSS-ÖABT sınavında adaylar, sabah oturumu için saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.” uyarısında bulunuldu.

Sınav giriş belgesini alamayan ya da sınav yerini öğrenmek isteyen adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresini ziyaret edebilirler. Bu adres üzerinden sınav giriş belgesi ve yer bilgisine ulaşmak için T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi gerekmektedir.

SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.