23. Dönem POMEM’de PÖH Alımı Olacak Mı?

Polis Adayları Tarafından PÖH Alımı Merakla Beklenmektedir. Peki 23. Dönem POMEM, PÖH Alımı Mı Olacak? Polis Özel Harekat Alımı Ne Zaman Yapılacak? 23. Dönem POMEM, PÖH İçin Mi Açılacak? Tüm Soruların Cevabı KariyerMemur.com’da..

23. Dönem POMEM’de PÖH Alımı Olacak Mı?
Yayınlama: 28.03.2018
Düzenleme: 01.02.2022 16:47
813
A+
A-

22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis adayı öğrenci alımı için başvurular sürüyor. Başvurular devam ederken, bir yandan da özel harekat polisi alımı için adayların beklentisi de devam ediyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, 23. dönem POMEM için PÖH alımı yapılması konusunda adayların talepleri bulunuyor.

Bilindiği üzere 21. dönemin ardından, 22. dönemde PÖH alınacağı iddia edilmişti. Ancak bu iddialar doğru çıkmadı. Bu nedenle 23. dönem için de polis özel harekat tahmininde bulunmak yanıltıcı olabilir. Yine de bazı nedenler, 23. dönemin polis özel harekat adaylarına ayrılacağı düşüncesini güçlendiriyor.

Hatırlanacağı üzere 21. dönem POMEM’de lisans mezunu erkek aday kontenjanı doldurulamamıştı. Alımın büyük kısmını kapsayan erkek lisans mezunu aday alımında yedek aday planlaması yapılmamış, asil adayların sayısı ise 8 bini bulamamıştı. 22. dönemde de benzer bir durumun yaşanması muhtemel görünüyor. Zira mevcut şartlar altında 23 bin olan başvuru sayısının, mülakatlar sonunda asil olacak erkek lisans mezunu aday sayısını kontenjanın altında tutacağı düşünülüyor.

23. dönem artık PÖH alımı olmalıdır. Adayların talepleri bu şekilde beliriyor. Kontenjanı doldurmakta zorlanılan polis memuru alımı yerine artık büyük talebin olduğu, lise mezunu ve KPSS şartsız özel harekat polislerinin alınması bekleniyor.

23. dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak? Başvurular, geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Temmuz ya da Ağustos aylarında alınacak. Ancak alımın hangi birimlere yapılacağı, şartların ve detayların neler olacağı açıklanmamıştı.

2018 yılında alınacak özel harekat polisi sayısı, Emniyet  Genel Müdürlüğünün performans programında belirtilmişti. Programda yer alan ifadelerde ve sayısal bilgilerde, 2018 yılı içerisinde 10 bin 700 polis özel harekat alınacağı ifade edilmişti.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.