28 Okul Yıkılıp Yeniden Yapılacak

28 Okul Yıkılıp Yeniden Yapılacak
Yayınlama: 07.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:26
540
A+
A-

İPKB’den yapılan açıklamada, 3’ü engelli okulu olmak üzere 28 okulun daha yıkılıp yeniden yapılacağı bildirildi. Yeniden yapımı için ihaleye çıkılan okulların yaklaşık 200 milyon liraya mal olması bekleniyor. İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İ

İPKB’den yapılan açıklamada, 3’ü engelli okulu olmak üzere 28 okulun daha yıkılıp yeniden yapılacağı bildirildi. Yeniden yapımı için ihaleye çıkılan okulların yaklaşık 200 milyon liraya mal olması bekleniyor. İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, 28 okulu yıkıp yeniden inşa edecek.

Okullar tamamlandığında 926 derslikte 33 bin 72 öğrenci güvenli bir şekilde eğitim alma imkanına kavuşacak” ifadeleri kullanıldı.

ENGELLİLER UNUTULMADI

Açıklamada, İPKB’nin engellilere yönelik zihinsel, işitme ve serebral palsili (beyin felçli) çocuklara eğitim veren Ataşehir Yunus Emre Engelli Çocuklar Okulu, Bağcılar Sancaktepe Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ve Beyoğlu Halıcıoğlu İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nu da İSMEP kapsamına aldığı belirtildi.

İPKB’nin engelli çocuklara yönelik yapacağı okulların tasarımlarında, diğer okullardan farklı bina ve donanım özelliklerine yer verileceği aktarılan açıklamada, binaların çocukların hem eğitim hem de fiziki gelişimlerini sağlayacak cihazlarla donatılacağı vurgulandı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.