3,5 Milyondan Fazla Adayı İlgilendiren YKS Sonuçları Yarın Açıklanıyor!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) 3,5 milyondan fazla adayın katıldığı 2023 yılında, sonuçlar yarın “https://sonuc.osym.gov.tr/” adresinden açıklanacak.

3,5 Milyondan Fazla Adayı İlgilendiren YKS Sonuçları Yarın Açıklanıyor!
Yayınlama: 19.07.2023
51
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılan 3,5 milyondan fazla aday, sonuçların açıklanmasını büyük bir merakla bekliyor. 17-18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen sınavın sonuçları, 20 Temmuz’da yani yarın açıklanacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen ve birçok adayın hayatındaki en önemli basamıklardan biri olan YKS sonuçları, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden erişilebilecek. Adaylar, sonuçlara “https://sonuc.osym.gov.tr/” adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecekler.

Sınav sonuçlarına göre öğrenciler, hayallerindeki üniversite ve bölümleri tercih edecekler. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteye yerleşme hayali kuran milyonlarca aday için tercih süreci başlayacak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.