5 Günlük Hava Durumu

5 Günlük Hava Durumu
Yayınlama: 22.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:27
440
A+
A-

Meteoroloji uzmanlarından alınan bilgilere göre,Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. bazı bölgelerde sağanak yağmur bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, Ba Meteoroloji uzmanlarından alınan bilgilere göre,Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. bazı bölgelerde sağanak yağmur bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Edirne, Eskişehir ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Muğla ve Aydın çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli, Antalya, Manisa ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Kuzey kesimlerde kuzey, iç ve güney bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’ da kuzey yönlerden, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Muğla ve Aydın çevrelerinde çok kuvvetli (51-75), yer yer şiddetli (76-100), Antalya, Manisa ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli olması (21-) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Lokal Su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.