SON DAKİKA

Abant İzzet Baysal Üniversitesi 28 Akademik Personel Alacak

Bu haber 17 Aralık 2015 - 7:41 'de eklendi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden:

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğre Abant İzzet Baysal Üniversitesinden:

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır. Atama kriterleri http://www.ibu.edu.tr/index.php/tr/akademik linkinden temin edilebilir. Başvuracak adayların yayınlarını Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinde bulunan puan tablosuna göre kodlamaları gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular ilan edilen birime şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Profesör kadroları devamlı statü için olup; adaylar başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Doçent kadroları devamlı statü için olup; adaylar dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçesine ekleyecekleri, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaktır. Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar başka bir yabancı dilde sınava girecektir. Adaylar dosyalarına haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecektir.

Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecelerine uygun olması gerekmektedir.

İlan edilen kadrolara ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.

Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.

BirimAnabilim DalıUnvanDereceAdetAçıklama
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluSpor Sağlık BilimleriYardımcı Doçent51Spor Bilimleri ve Antrenörlük Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Mücadele sporları ve kilo kaybının etkileri konusunda çalışmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiOrtodontiDoçent21Hafızalı vidalar kullanılarak yapılan hızlı üst çene genişletmesi konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim Matematik EğitimiProfesör11İlköğretim Matematik Öğretmenliği alanında doçent unvanı almış olmak.
Eğitim FakültesiOkul Öncesi EğitimiYardımcı Doçent51Okul Öncesi Eğitiminde fen öğretim uygulamaları konusunda çalışmış olmak.
Eğitim FakültesiResim-İş EğitimiYardımcı Doçent51Resim-İş Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Renk tercihleri konusunda çalışmış olmak.
Eğitim FakültesiSınıf EğitimiProfesör11Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi alanında doçent unvanı almış olmak. Örgütsel güven konusunda çalışmış olmak.
Eğitim FakültesiZihin Engelliler EğitimiDoçent21Zihin Engelliler Eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak. Kaynaştırma ve öğretmen eğitimi konusunda çalışmış olmak.
Eğitim FakültesiZihin Engelliler EğitimiYardımcı Doçent51Zihin Engelliler Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Bilişsel stratejiler konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiAtom ve Molekül FiziğiDoçent21Nano malzemelerin karekterizasyonu ve üretimi konularında çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiOrganik KimyaDoçent21Antikanser bileşiklerinin mikrodalga destekli sentezi konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiOrtaçağ TarihiDoçent21Anadolu Selçukluları döneminde Şehir Tarihi konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiTürkiye Cumhuriyeti TarihiDoçent2120. Yüzyıl Balkan Tarihi konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiTürkiye Cumhuriyeti TarihiDoçent21Cumhuriyet döneminde ulaşım tarihi konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiTürkiye Cumhuriyeti TarihiYardımcı Doçent51Cumhuriyet dönemi Türkiye-Mısır ilişkileri konusunda çalışmış olmak.
Gerede Uygulamalı Bilimler YüksekokuluPazarlamaYardımcı Doçent53İşletme alanında doktora yapmış olmak. Pazarlama konularında çalışmış olmak.
Gerede Uygulamalı Bilimler YüksekokuluUluslararası Ticaret ve LojistikYardımcı Doçent41İktisat veya İşletme alanında doktora yapmış olmak.
Gerede Uygulamalı Bilimler YüksekokuluUluslararası Ticaret ve LojistikYardımcı Doçent52İktisat veya İşletme alanında doktora yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesiİslam TarihiDoçent21İslam Tarihi alanında doçent unvanı almış olmak. Fas Tarihi konusunda çalışmaları bulunmak.
Mühendislik-Mimarlık FakültesiKonstrüksiyon ve İmalatDoçent21Makine Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Kayma hattı alan teorisi ve modelleme ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluÇocuk GelişimiYardımcı Doçent51Okul Öncesi alanında doktora yapmış olmak. Öyküleştirme ve dil gelişimi konusunda çalışmış olmak.
Tıp FakültesiAnesteziyoloji ve ReanimasyonDoçent21Cerrahi Operasyonların Torosik Epidural Anestezi altında yapılması konusunda deneyimli olmak.
Tıp Fakültesiİç HastalıklarıYardımcı Doçent51Hematoloji hastalarında enfeksiyonların önlenmesinde portabl HEPA filtrelerinin etkinliği konusunda çalışmış olmak. Hematoloji BOARD sınavı başarı belgesine sahip olmak.
Tıp FakültesiOrtopedi ve TravmatolojiDoçent21Çocuk femur şaft kırıklarında kişner teli ve titanyum çivinin kıyaslanması konusunda çalışmış olmak.
Tıp FakültesiÜrolojiDoçent21Üriner taş hastalığı ve perirenal doku kalınlığı arasındaki ilişki konusunda çalışmış olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri FakültesiEntomolojiDoçent21Bitki koruma alanında doçent unvanı almış olmak. Bitki paraziti nematodlar konusunda çalışmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Şırnak Üniversitesi İç Denetçi Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.