Abant İzzet Baysal Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 05.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
421
A+
A-

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden:

AKADEMİK PERSONEL İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üy Abant İzzet Baysal Üniversitesinden:

AKADEMİK PERSONEL İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini (http://www.ibu.edu.tr/index.php/tr/akademik linkinden temin edilebilir.) sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular ilan edilen birime şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Profesör kadroları devamlı statü için olup; adaylar başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Doçent kadroları devamlı statü için olup; adaylar dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçesine ekleyecekleri, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi,fotoğraf, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaktır. Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar başka bir yabancı dilde sınava girecektir. Adaylar dosyalarına haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecektir.

Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecelerine uygun olması gerekmektedir.

İlan edilen kadrolara ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.

Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.

BİRİMANABİLİM DALIUNVANDERECEADETAÇIKLAMA
Diş Hekimliği FakültesiEndodontiProfesör11Endodontide kullanılan kanal dolgu patlarının sızıntısı ve bağlantıları konusunda çalışmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiProtetik Diş TedavisiYrd.Doç.51Dental seramiklerin güçlendirilmesi konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim Matematik EğitimiDoçent21Alan Eğitimi (Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme) bilim alanında doçentliğini almış olmak. Matematik Eğitiminde ölçme ve değerlendirme konularında çalışmaları bulunmak.
Eğitim FakültesiEğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve EkonomisiDoçent21Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanında doçentliğini almış olmak. Sınıf disiplini konusunda çalışmaları bulunmak.
Eğitim FakültesiSosyal Bilgiler EğitimiDoçent21Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak. Sosyal Bilgilerde teknoloji okuryazarlığı konusunda çalışmaları bulunmak.
Eğitim FakültesiFen Bilgisi EğitimiDoçent21Fizik Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak. Fizikte performans değerlendirme ve öğretim teknikleri konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiMoleküler BiyolojiDoçent21Moleküler Biyoloji ve gen klonlaması alanında çalışmaları bulunmak.
Fen-Edebiyat FakültesiUygulamalı PsikolojiProfesör11Sosyal ve Örgütsel Psikoloji alanında doçent ünvanı almış olmak. Örgüt kültürü, kimlik ve performans yönetimi konularında çalışmış olmak.
Gerede Uygulamalı Bilimler YüksekokuluBankacılık ve FinansDoçent21
Gerede Uygulamalı Bilimler YüksekokuluBankacılık ve FinansDoçent21
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisat TeorisiProfesör11Tarım ekonomisi alanında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMuhasebe ve FinansmanDoçent21Doçentlik ünvanını Muhasebe alanında almış olmak. Maliyet ve yönetim muhasebesi, bütçeleme ve performans konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyasi TarihProfesör11Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de din ve siyaset ilişkisi konularında çalışmaları olmak.
İlahiyat FakültesiDin BilimleriYrd.Doç.51Dinler tarihi alanında çalışmalar yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesiİslam TarihiYrd.Doç.51Yazma eserler, arşiv belgeleri ve Osmanlı Devletinde fetva eminliği konularında çalışmalar yapmış olmak.
İletişim FakültesiGazetecilikDoçent21Gazetecilik ve Medya çalışmaları bilim alanında doçent ünvanı almış olmak. Spor gazeteciliği konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Mimarlık FakültesiÇevre MühendisliğiDoçent21Yapay sulak alanlar ve toprakta termo-fiziksel modelleme konularında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiAnesteziyoloji ve ReanimasyonYrd.Doç.51Hekimlerin kardiyopulmoner resüsitasyon konusundaki yaklaşımları üzerine çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiBiyokimyaProfesör11Tıp Fakültesi mezunu olmak ve klinik biyokimya alanında doçent ünvanı almış olmak.
Tıp FakültesiGöz HastalıklarıDoçent21Deneysel diyabetik retinopati konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesiİç HastalıklarıDoçent21Genel Dahiliye alanında doçent ünvanı almış olmak. Kanserli hastalarda adipositokin ve akut böbrek hasarı belirteçleri konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesiİç HastalıklarıDoçent21Nefroloji bilim dalında doçent ünvanı almış olmak. Kronik böbrek hastalıklarında sitokinlerle ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiKadın Hastalıkları ve DoğumProfesör11Jinekolojik Endokrinoloji alanında deneysel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiRadyolojiProfesör11Radyodiagnostik alanında doçent ünvanı almış olmak. Girişimsel radyolojide en az 5 yıl deneyimli olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri FakültesiEntomolojiYrd.Doç.51Ziraat Fakültesi mezunu olmak. Mısır zararlıları konusunda çalışmış olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri FakültesiTohum Bilimi ve TeknolojisiYrd.Doç.51Ziraat Fakültesi mezunu olmak. Bitki besin elementleri konusunda çalışmış olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri FakültesiYaban Hayatı ve Ekolojisi YönetimiYrd.Doç.51Ziraat Fakültesi mezunu olmak. Toprak faunası ve biyoçeşitliliği konusunda çalışmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.