Abdullah Gül Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Abdullah Gül Üniversitesi Akademik Personel Alımı
Yayınlama: 27.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
369
A+
A-

ABDULLAH GUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve At

ABDULLAH GUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır, ilanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.aqu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ UNVANI DERECESİ ADEDİ ARANAN NİTELİKLER

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Profesör(1) (2) (3) 1 1 Çalışma ve Cinsiyet (1), (2), (3) Sosyolojisi alanında profesör unvanını almış olmak. Çalışma alanında doktora ve yüksek lisans tezleri yönetmiş olmak.

1) Eğitim-öğretim dili %100 ingilizce olduğundan 28.06.2009 tarih 27272 sayı ile Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esalara İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik”in 7. maddesinin 3. fıkrasının (b) bendinde belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olmak.

2) Tercihen dünyanın ilgili alanda prestijli ve önde gelen üniversitelerinde doktora eğitimi yapmış olmak.

3) Araştırma ve yayınları ile Üniversitemize ciddi yayın yapma potansiyeli bulunmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.