Abdullah Gül Üniversitesi Personel Alım İlanı

Abdullah Gül Üniversitesi Personel Alım İlanı
Yayınlama: 22.12.2016
Düzenleme: 05.03.2021 22:40
323
A+
A-

Üniversite aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır detaylar haberimizde mevcuttur… ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN :
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
GENEL ŞARTLAR

  1. Üniversitemiz birimlerine aşağıda belirtilen şartları taşıyanlardan öğretim üyesi alınacaktır.
  2. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır.
  3. Kanuni şartlara haiz adayların, ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde; Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadroları için Mühendislik Fakülte Dekanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi tatile geldiği takdirde; bir sonraki iş günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir.
  4. 657 sayılı Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
  5. Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
  6. Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak olan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

TÜM AKADEMİK PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN 

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER
PROFESÖR KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgeleri ile profesör kadrosuna başvuranlar (yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir.) altı takım ile başvuru yapacaklardır.
DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgeleri ve dört takım dosyayla birlikte başvuru yapacaklardır.
YARDIMCI DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde yabancı dilini ve başvurduğu bölümü belirtecektir. Varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri ( Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayla birlikte başvuracaklardır. Adaylar; KPDS, ÜDS’den veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınavından aldıkları notlara bakılmaksızın “ Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin ” 6. ve 7. maddeleri gereğince yabancı dil sınavına tabi tutulacaklardır.

 

BİRİMİUNVANIBÖLÜMÜDERECEADETARANAN NİTELİKLER
Mühendislik
Fakültesi
Profesör
(1,2,3)
Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği11Amorf malzemeler ve nano-yapılar konularında kuramsal araştırmalar yapmak. Bu konularda uluslararası taranan dergilerde yayınları bulunmak.
Mühendislik
Fakültesi
Doçent
(1,2,3)
Elektrik
Elektronik
Mühendisliği
11Doktorasını Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Bilgisayar ya da Biyomedikal Mühendisliği alanlarının birinde tamamlamış olmak, Biyomedikal görüntüleme alanında çalışmalar ve uluslararası bilimsel hakemli dergilerde yayınlar yapmış olmak.
Mühendislik
Fakültesi
Doçent
(1,2,3)
Makina
Mühendisliği
21Tasarım alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.
Mühendislik
Fakültesi
Doçent
(1,2,3)
Makina
Mühendisliği
31İmalat ya da akışkanlar mekaniği alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.

 

Mühendislik
Fakültesi
Yardımcı
Doçent
(1,2,3)
Makina
Mühendisliği
51Isı, enerji, akışkan alanında bilimsel çalışma ve yayınlar yapmış olmak.
  1. Eğitim-öğretim                   % 100 İngi Başkanlığının 23.03.2016 tarih inci fıkrasında belirtilen yaban
  2. Tercihen                            dünyanın ilgili alan
  3. Araştırma            ve yayınları ile Ür
izce olacağından bütün kadrolara yapılacak müracaatlar Yükseköğretim Kurulu 29662 sayı ile Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğinin 8 inci maddesinin 7 :ı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir. da prestijli ve önde gelen üniversitelerinden doktoralı olmak. liversitemize ciddi katkı yapma potansiyeli bulunmak.

 TÜM AKADEMİK PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN 
 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.