Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru (İKM) ve Zabıt Katibi Personel Alım İlanları Bekleniyor

Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru (İKM) ve Zabıt Katibi Personel Alım İlanları Bekleniyor
Yayınlama: 27.03.2017
Düzenleme: 06.05.2021 15:48
556
A+
A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından açıklanan 2017 personel alım ilanları adaylar tarafından büyük bir taleple bekleniyor.

Adalet Bakanlığı tarafından Haziran ayında 2750 hakim ve savcı alımı yapılacak. Ayrıca 2017 yılında Adalet Bakanlığı tarafından 5 bine yakın zabıt katibi ve infaz koruma memuru alınması planlanıyor.

Adalet Bakanlığı 2017 yılı personel alımı planlarına ilişkin Bakan Bekir Bozdağ geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapmıştı. Bakan Bozdağ açıklamasında 2017 yılında en az 6250 hakim ve savcı alımının yapılmasının hedeflendiğini ifade etti. 3 Haziran 2017 tarihinde ÖSYM tarafından hakim ve savcı sınavı uygulanacak. Söz konusu sınav ile Adalet Bakanlığı 2750 hakim ve savcı almayı hedefliyor.

Konu ile ilgili oalrak Adalet Bakanlığı tarafından adliyelerin zabıt katibi ve mübaşir ihtiyacının karşılanması için 2017 yılında 5 bin zabıt katibi, İKM, mübaşir ve şoför alımının yapılması planlanıyor.

İKM ve ZABIT KATİBİ ALIMI BEKLENİYOR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklaması ile Adalet Bakanlığı bünyesinde zabıt katibi, mübaşir ve infaz koruma memuru olarak istihdam edilmek isteyen adaylar söz konusu ilanların bir an önce yayımlanmasını istiyorlar. Bilindiği gibi Adalet Bakanlığı personel alımları 2017 yılı içinde istihdam seferberliği kapsamına yapılacak.

Bu bağlamda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Konu ile ilgili olarak görüşlerini belirtmek isteyen ziyaretçilerimiz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirler.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.