SON DAKİKA

Adıyaman Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 08 Aralık 2015 - 9:01 'de eklendi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden :

Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. madde Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden :

Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

1- Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

2- Yardımcı Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Yabancı dili belirten bir dilekçe, özgeçmişleri, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ve noter tasdikli mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrolarına Doçentler başvuramazlar.

MÜRACAAT YERİ VE TARİHİ :Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere; ŞAHSEN başvurmaları gerekmektedir Yardımcı Doçent Adayları için yabancı dil sınavının yer ve tarihi ilgili birimlerce bildirilecektir.

Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır.

BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIÜNVANIDRCADETAÇIKLAMA
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiDoç.11Pediatrik ortopedi alanında çalışmaları ve deneyimi olmak.
İslami İlimler FakültesiTemel İslam BilimleriTefsirDoç.11Kuran’da ruh ve Kuran’da aile modelleri konularında çalışmış olmak.
İslami İlimler FakültesiTemel İslam BilimleriKelam ve İslam Mezhepleri TarihiDoç.11İtikatta Sünnetin Yeri ve Fahreddin er-Razi’de İnsan Fiilleri alanlarında çalışması olmak.
Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıEski Türk EdebiyatıDoç.1119. yüzyıl Klasik Türk Edebiyatı metinlerine yönelik çalışmalar yapmış olmak, Klasik Türk Edebiyatıyla ilgili kavramsal çalışmalar yapmış olmak.
Eczacılık FakültesiEczacılık Temel BilimleriBiyokimyaDoç.11Deney hayvanlarında elektrik alan ve x ışınları uygulamalarının antioksidanlar üzerine çalışmalar yapmış olmak, Eczacılık Fakültesinde öğretim üyeliği yapmış olmak.
Eğitim FakültesiİlköğretimSınıf EğitimiDoç.11Sınıf öğretmenliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış olmak, okuma yazma öğretimi ve Türkçe öğretimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık YüksekokuluHemşirelikDoç.11Cerrahi hastalıkları hemşireliği alanında doçent olmak.
Eczacılık FakültesiEczacılık Meslek BilimleriFarmasötik KimyaYrd. Doç.11İlaç tasarımı konusunda doktora yapmış olmak, kanser teşhis ve tedavisinde kullanılan seçici karbonik anhidraz inhibitörleri ve bunların taşınım sistemleri üzerine çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSosyal HizmetYrd. Doç.11Büyükşehirlerde bütünleşme sürecinin etkileri konusunda çalışmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerPedodontiYrd. Doç.11Pedodonti alanında uzmanlık yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÇocuk CerrahisiYrd. Doç.11Enürezis konusunda çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAdli TıpYrd. Doç.11Adli Tıp Kurumu alanında tez yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTürkçe EğitimiTürkçe EğitimiYrd. Doç.11Türkçe Eğitimi alanında doktora yapmış olmak, Çocuk Edebiyatı, Çocuk Dergileri konularında çalışma yapmış olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretimİlköğretim Matematik EğitimiYrd. Doç.11Matematik Eğitiminde doktora yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiElektrik-Elektronik

Mühendisliği

Yrd. Doç.11EEG işaretlerinin analizi ve sınıflandırılması ile ilgili doktora yapmış olmak, Beyin-bilgisayar arayüzleri üzerine çalışma yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıYeni Türk EdebiyatıYrd. Doç.11Yeni Türk Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak, Milli Edebiyat dönemi ve ikinci yeni şiir ile, Milli kimlik ve edebiyat ilişkisi üzerine çalışmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMatematikMatematiğin Temelleri ve Matematik LojistikYrd. Doç.11Yakın Kümeler ve Yakınlık Cebirsel Yapılar konularında çalışmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.