SON DAKİKA

Adnan Menderes Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak

Bu haber 30 Kasım 2015 - 9:35 'de eklendi.

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanmalarda aranan Değerlendir Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanmalarda aranan Değerlendirme Ölçütleri ve Puanlama Yönergesine göre aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır. İlgililerin 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren on beş gün olup başvurular şahsen yapılacak, posta ile yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Başvuracak Adaylardan;

1 – Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvuracakları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı suretini, Doçentlik belgelerinin onaylı örneklerini, yayın listelerini, yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak gösteren bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı (6) takım dosyayı Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına;

2 – Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvuracakları anabilim dallarını belirten dilekçelerine, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı suretini, Doçentlik belgelerinin onaylı örneklerini, yayın listelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına;

Teslim edeceklerdir.

Bu konuda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır. İlan ve kadroya atanma şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

Duyurulur.

BİRİMİBÖLÜMÜ/ANABİLİM DALIÜNVANIDERECEADEDİAÇIKLAMALAR
Aydın Sağlık YüksekokuluBeslenme ve DiyetetikDoçent11Kanda Paraoksonaz Enzim Seviyelerinin Belirlenmesi İle İlgili Çalışmaları Olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim Matematik EğitimiDoçent11Problem Çözme ve Öğrenme Stillerine İlişkin Çalışmalar Yapmış Olmak.
Eğitim FakültesiRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkDoçent11Eğitimde Arabuluculuk Konularında Çalışmalar Yapmış Olmak.
Eğitim FakültesiSınıf EğitimiDoçent21Öğretmenin Oluşturduğu Öğrenme Fırsatları ve Bu Fırsatların Eşitliği Üzerine Çalışması Olmak.
Fen Edebiyat FakültesiSistematik Felsefe ve MantıkProfesör11İnsan Felsefesi ve Etik Alanında Çalışmalar Yapmış Olmak.
İletişim FakültesiHalkla İlişkiler ve ReklamcılıkDoçent11Türk Halkla İlişkiler Ajanslarının Hizmet Tanımları Konusunda Çalışması Olmak.
Mühendislik FakültesiBilgisayar MühendisliğiProfesör11Doğal Dil İşleme ve Yapay Öğrenme Üzerine Çalışmaları Olmak. İngilizce Ders Verme Yeterliliğine Sahip Olmak.
Nazilli İkt.ve İdr. Bil. Fak.İktisat PolitikasıDoçent11Ekonomik Büyüme ve Göç Konularında Çalışmalar Yapmış Olmak.
Tıp FakültesiÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoçent11Tiroid Hastalıkları ve İnsülin Pompası Üzerine Çalışmalar Yapmış Olmak.
Tıp FakültesiKadın Hastalıkları ve DoğumDoçent11Polikistik Over Sendromu ve Endometrium Kanseri İle İlgili Çalışmaları Olmak.
Tıp FakültesiKardiyolojiDoçent11Pulmoner Embolideki Ölüm Riskinin Öngördürücü Faktörlerini Araştırma İle İlgili Çalışma Yapmış Olmak.
Tıp FakültesiOrtopedi ve TravmatolojiDoçent31
Tıp FakültesiPlastik ve Rekonstrüktif CerrahiDoçent11Tendon Cerrahisi İle İlgili Çalışmalar Yapmış Olmak.
Tıp FakültesiTıbbi BiyolojiDoçent31Diyabet, Obesite ve Metabolik Sendrom Bozukluklarının Endoplazmik Retikulum Stresi İle İlgili Moleküler Temelleri ve Mekanizmaları Konusunda Çalışmalar Yapmış Olmak.
Tıp FakültesiTıbbi BiyolojiDoçent31Yaşlılığa Bağlı Beyin Hastalıklarında Sirtüin Proteinlerinin Koruyucu Etkileri Konusunda Çalışmalar Yapmış Olmak.

Bir önceki yazımız olan Abdullah Gül Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.