Adnan Menderes Üniversitesi 15 Akademik Personel Alım İlanı

T.C. ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanmalarda aranan Değerle T.C. ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanmalarda aranan Değerlendirme Ölçütleri ve Puanlama Yönergesine göre aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır. İlgililerin 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren on beş gün olup başvurular şahsen yapılacak, posta ile yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Başvuracak Adaylardan;

1- Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvuracakları anabilim dallarını belirten dilekçelerine, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı suretini, Doçentlik belgelerinin onaylı örneklerini, yayın listelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına;

2- Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların başvurdukları Anabilim Dallarını ve sınava girmek istedikleri yabancı dili belirten dilekçelerine, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı sureti, iki adet fotoğraf ve doktora diplomalarının tasdikli örneği, Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme puan bildirim formunu (İnternet sitemizde yer almaktadır) bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı, başvurdukları Fakülte Dekanlığına/Y üksekokul Müdürlüğüne;

Teslim edeceklerdir.

Bu konuda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır. İlan ve kadroya atanma şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

DUYURULUR.

BİRİMİBÖLÜMÜ/ANABİLİM

DALI/PROGRAMI

ÜNVANIDERECEADEDİAÇIKLAMALAR
Aydın Meslek YüksekokuluMuhasebe ve Vergi UygulamalarıYrd.Doç.11Enflasyonun Bilanço Kalemlerine Etkisi veya Yeniden Değerleme Üzerine Çalışması Olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluBeden Eğitimi ve Spor EğitimiDoçent Dr.11Antrenörlerin Liderlik Özellikleri Üzerine Çalışması Olmak.
Diş Hekimliği FakültesiProtetik Diş TedavisiYrd.Doç.41Protezlerde Faz Dönüşümü ve Eğilme Dayanımı Üzerine Çalışmaları Olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim Matematik EğitimiYrd.Doç.11Ortaokul Matematik Öğretmenlerinin Geometrik Düşünmelerinin Geliştirilmesi Konusunda Çalışması Olmak.
Eğitim Fakültesiİngiliz Dili EğitimiYrd.Doç.11İngilizcenin İkinci Dil Olarak Öğretildiği Sınıflarda Teknolojinin Kullanımı İle İlgili Çalışmaları Olmak.
Eğitim Fakültesiİngiliz Dili EğitimiYrd.Doç.11İngilizce Öğrenen Öğrencilerin İngilizce Metinleri Anlamlandırılmaları Konusunda Çalışmaları Olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiYrd.Doç.31Deprem Yükleri Altında Yarı-Aktif Sönümleyiciler Üzerine Çalışmış Olmak. İngilizce Ders Verme Yeterliliğine Sahip Olmak.
Nazilli İİBFUluslararası İlişkilerYrd.Doç.51II.Dünya Savaşının Sosyal ve Ekonomik Sonuçları Konusunda Çalışmaları Olmak.
Tıp FakültesiGenel CerrahiYrd.Doç.51Karaciğer Nakli ve Böbrek Nakli Konusunda Tecrübesi Olmak. Yanık Hastalığı ve Tedavisi Konusunda Çalışmış Olmak.
Tıp FakültesiRadyasyon OnkolojisiYrd.Doç.51Radyasyona Bağlı Akut Pulmoner Toksisite Konusunda Çalışmış Olmak.
Tıp FakültesiRadyolojiYrd.Doç.21Akut Pankreatit Hastalarında Harmless Akut Pankreatit Skoru İle İlgili Çalışma Yapmış Olmak.
Tıp FakültesiTıbbi GenetikYrd.Doç.41Tıbbi Genetik Doktorasına Sahip Olmak. Skolyoz, Körlük ve Araknodaktili Sendromunda Linkage Analizi Konusunda Çalışmış Olmak.
Tıp FakültesiÜrolojiYrd.Doç.31Mesane Disfonksiyonu İle İlgili Çalışma Yapmış Olmak. Androloji Alanında Eğitim Almış Olmak.
Veteriner FakültesiHayvan Besleme ve Beslenme HastalıklarıDoçent Dr.11Humat İle Bitki Ekstraktlarının Broyler ve Yumurtacı Tavuklarda Kullanılması Konusunda Çalışmış Olmak.
Veteriner FakültesiPatolojiYrd.Doç.41Küçük Ruminant Vebası ve Sığır Herpesvirus-5 Enfeksiyonları Patolojisi Üzerine Çalışmış Olmak.

Bir önceki yazımız olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.