AFAD, 13 İl İçin ‘Turuncu Kod’lu Sağanak Uyarısı Yaptı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 13 il için ‘turuncu kod’lu sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı yaparak vatandaşları ve ilgili kurumları alınabilecek olası hasarlar ve kayıplar konusunda uyardı.

AFAD, 13 İl İçin ‘Turuncu Kod’lu Sağanak Uyarısı Yaptı!
Yayınlama: 10.07.2023
7
A+
A-

10 Temmuz 2023 – Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere dayanarak 13 il için ‘turuncu kod’lu sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı yayınladı.

Açıklamanın yapıldığı iller; Artvin, Bartın, Bolu, Düzce, Giresun, Kastamonu, Karabük, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Trabzon ve Zonguldak‘tır. İlgili valilikler ve il AFAD müdürlükleri uyarı doğrultusunda bilgilendirildi.

‘Turuncu kod’ uyarısı, meteorolojik durumun tehlikeli olduğunu ve sık görülmeyen olayların beklendiğini ifade eder. Bu durum, olası hasar ve kayıplara karşı dikkatli olunması gerektiğini ve güncel meteorolojik koşulların ve tahminlerin yakından takip edilmesi gerektiği uyarısını içerir.

AFAD, halkın ve ilgili kurumların bu uyarıları dikkate alarak gerekli önlemleri almalarını ve güncel meteorolojik bilgileri yakından takip etmelerini öneriyor. Meteorolojik durumun tehlikeli olduğu bu dönemde vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması için gerekli tedbirlerin alınması büyük önem taşıyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.