SON DAKİKA

Afyon Kocatepe Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak

Bu haber 22 Haziran 2016 - 17:09 'de eklendi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak
4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!
SAĞLIK BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılı Güz Yarıyılında, Sosy

Afyon Kocatepe Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak

4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

SAĞLIK BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılı Güz Yarıyılında, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne aşağıdaki anabilim dallarına lisansüstü eğitim için öğrenci alınacaktır.
Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim ve Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim programlarında ücret AKTS başı 50,00TL’dir. Yarıyıllarda ders seçiminde 45 AKTS ücreti 45×50=2250,00TL tahakkuk eder.

Başvurular internet ortamında yapılacaktır. Ön Kayıt Başvuru Belgesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsünün ilgili internet adresinde 13 Haziran 2016 Pazartesi tarihinde aktif hale gelecektir. (Dosyalar “PDF“, vesikalık fotoğraf “JPG” formatında sisteme yüklenmelidir. Belgeler, fotoğraf makinası veya telefonla çekilerek yüklenmemelidir, aksi halde müracaatlar geçersiz olacaktır.)

  • Yeni çekilmiş biyometrik vesikalık fotoğraf. (JPG formatında) Biyometrik fotoğraf nedir?
  • Lisans diploması veya Yüksek Lisans diploması (PDF formatında)
  • Lisans veya Yüksek Lisans transkript belgesi. (PDF formatında)
  • Yüksek Lisans ve Doktora programlarına başvuracak adayların başvurduğu programın puan türünden son 3 yıl içerisinde ALES’ten en az 55 (Elli beş) standart puan veya GRE ya da GMAT gibi sınavlardan buna eşdeğer bir puan aldığını gösterir sonuç belgesi. Tezsiz Yüksek Lisans programına başvurularda bu belge isteğe bağlıdır. Tezsiz Yüksek Lisans programlarına başvurabilmek için adayların ilgili alanda lisans diplomasına sahip olmaları yeterlidir. (PDF formatında)
  • Doktora programlarına başvuracak adayların, anadilleri dışında Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından en az 55 (Elli beş) puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından bu puan muadili bir puan aldığını gösterir sonuç belgesi. (PDF formatında)
  • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi zorunludur.(Askerlik durumu tecilli olanlar için son 3 ay içinde alınmış askerlik durum belgesi) (PDF formatında)
  • Kimlik fotokopisi.
  • Yabancı Uyruklu öğrencilerin başvurusu durumunda Afyon Kocatepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’n in 10.maddesi hükümleri geçerlidir.

Başarı değerlendirmesi, aşağıda belirtilen puan hesaplamalarına göre en yüksek puandan en düşük puana göre yapılır.a- Tezsiz yüksek lisans programlarına başvurularda; varsa ALES puanının %20’si, lisans not ortalamasının %60’ı ve mülakat puanının %20’si alınarak elde edilen toplam puanlara göre sıralama yapılır.b– Tezli yüksek lisans programlarına başvurularda; ALES’in (GRE ya da GMAT gibi sınavlardan buna eşdeğer bir puanın) %50’si, lisans mezuniyet ortalamasının %20’i ve mülakat puanının %30’unun toplamı, 100 üzerinden en az 60 puan alması gerekir.c- Doktora programlarına başvurularda; ALES’in (GRE ya da GMAT gibi sınavlardan buna eşdeğer bir puanın) %50’si, yüksek lisans mezuniyet ortalamasının %15’i, yabancı dil sınav puanının %15’i ve mülakat puanının %20’sinin toplamı, 100 üzerinden en az 70 puan olması gerekir.d- Tıp Fakültesi mezunları için ALES’in (GRE ya da GMAT gibi sınavlardan buna eşdeğer bir puanın) %50’si veya temel tıp puanının %50’si, yüksek lisans mezuniyet ortalamasının %15’i, yabancı dil sınav puanının %15’i ve mülakat puanının %20’sinin toplamı, 100 üzerinden en az 70 puan olması gerekir

ANABİLİM DALIDOKTORAYÜKSEK LİSANSALES PUAN TÜRÜÖĞRENCİ KABUL ŞARTLARI
TEZLİTEZSİZ
Biyokimya A.D.(Tıp)6SAYISALFen ve Mühendislik Bilimleri (Biyokimya, Kimya, Kimya Mühendisliği, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Tıp Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Biyomühendislik, Gıda Mühendisliği) ve Sağlık Bilimleri (Eczacılık, Sağlık Memurluğu, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik) lisans diplomasına sahip olmak NOT: Tıp Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Memurluğu, Hemşirelik bölümü mezunlarına 1 yıl Bilimsel Hazırlık uygulanacaktır.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji A.D. ile Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji A.D. Ortak Doktora Programı1SAYISALAfyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji A.D. ile Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji A.D. Ortak Doktora Programı: Tıp Fizyoloji Yüksek Lisans mezunu olmak.
Fizyoloji A.D. (Tıp)2SAYISALFen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Mezunu Olmak
Tıbbi Mikrobiyoloji (Tıp)5SAYISALEğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü, Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik, Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik, Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü, Biyoteknoloji ve Genetik Mühendisliği, Eczacılık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümünden mezun olmak.
Tıbbi Genetik A.D. (Tıp)2SAYISALMoleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji veya Kimya Bölümü lisans mezunu olmak

NOT: Kabul edilen öğrencilere bir yıl Bilimsel Hazırlık uygulanacaktır.

Histoloji Embriyoloji A.D. (Tıp)3SAYISALTıp, Veteriner, Biyoloji, Hemşirelik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olmak.
Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği3SAYISALSağlık Yüksekokulu / Sağlık Bilimleri Fakültesi / Hemşirelik Fakültesinin Hemşirelik Bölümü lisans diplomasına sahip olmaları.
Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim15SAYISALSağlık Yüksekokulu / Sağlık Bilimleri Fakültesi / Hemşirelik Fakültesinin Hemşirelik Bölümü lisans diplomasına sahip olmaları.
Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği5SAYISALSağlık Yüksekokulu / Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Ebelik veya Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Fakültesi’nin Hemşirelik Bölümü lisans diplomasına sahip olmak.
Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim15SAYISALSağlık Yüksekokulu / Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Ebelik veya Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Fakültesi’nin Hemşirelik Bölümü lisans diplomasına sahip olmak.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Anatomi A.D. ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Anatomi A.D. Ortak Doktora programı2SAYISALAfyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Ortak Doktora Programı: Veteriner Fakültesi, Tıp Fakültesi mezunu olmak, Fen ve Eğitim Fakülteleri Biyoloji Bölümleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Hemşirelik Yüksek Okulu mezunlarından yüksek lisans yapmış olmak.
Anatomi A.D. (Veteriner )2SAYISALVeteriner Fakültesi, Tıp Fakültesi, Fen ve Eğitim Fakülteleri Biyoloji Bölümleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Hemşirelik Yüksek Okulu mezunları başvurabilir.
Biyokimya A.D (Veteriner )3SAYISALVeteriner Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültelerinin Biyoloji ve Kimya bölümlerinden mezun olmak.
Cerrahi A.D. (Veteriner )7SAYISALVeteriner Fakültesi mezunu olmak
Farmakoloji ve Toksikoloji A.D. (Veteriner)11SAYISALVeteriner Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği Fakülteleri ile Sağlık Yüksek Okulu (Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon) mezunu adaylar başvurabilecektir.
Fizyoloji A.D. (Veteriner)22SAYISALDoktora: Veteriner, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık Fakültesi mezunları ile Sağlık Bilimleri, Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu adaylardan yüksek lisans yapmış olmak

Yüksek Lisans: Veteriner, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü

mezunu olmak.
Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları A.D.(Veteriner )34SAYISALYüksek Lisans: Veteriner Fakültesi veya Ziraat Fakültesi mezunu olmak.

Doktora: Veteriner Fakültesi mezunu olmak, Ziraat Fakültesi mezunu olup Veteriner Fakültesi veya Ziraat Fakültesinden yüksek lisans yapmış olmak

Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları A.D. ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları A.D. Ortak Doktora programı2SAYISALAfyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları A.D. ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Beleme ve Beslenme Hastalıkları A.D. Ortak Doktora Programı:

Veteriner Fakültesi mezunu olmak, Ziraat Fakültesi mezunu olup Veteriner Fakültesi veya Ziraat Fakültesinden yüksek lisans yapmış olmak.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji A.D. ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji A.D. Ortak Doktora programı2SAYISALAfyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Ortak Doktora Programı:

Veteriner, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık Fakültesi mezunları ile Fakültelerin Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji Öğretmenliği, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoteknoloji, Biyomühendislik, Biyomedikal Mühendisliği Bölümlerinden mezun olan adaylardan yüksek lisans yapmış olanlar ve Sağlık Yüksek Okulundan mezun adaylardan Temel Bilimler alanında yüksek lisans yapmış olanlar kabul edilecektir.

İç Hastalıkları A.D.(Veteriner)10SAYISALVeteriner Fakültesi mezunu olmak
Laboratuvar Hayvanları A.D. (Veteriner)3SAYISALVeteriner Hekimliği, Tıp Hekimliği, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu Hemşirelik, Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu Hemşirelik Ebelik, Eczacılık Fakültesi, Su Ürünleri Mühendisliği, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Fen/Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, Fen/Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü lisans diplomasına (Lisans eğitimi süresi 5 ve 6 yıl olan fakültelerde Yüksek Lisans diploması) sahip kişiler başvurabilecektir.
Medikal Biyoloji ve Genetik A.D (Veteriner )55SAYISALYüksek Lisans: Veteriner Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği Bölümü, Gıda Mühendisliği veya Hemşirelik mezunu olmak.

Doktora: Veteriner Fakültesi mezunu olmak, Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği Bölümü, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, Zootekni, Su Ürünleri Bölümlerinde veya Medikal Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak

Mikrobiyoloji A.D. (Veteriner )1SAYISALVeteriner Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, Sağlık Yüksek Okulu, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunları başvurabilir.
Parazitoloji A.D.(Veteriner )333SAYISALDoktora: Veteriner Fakültesi mezunu olmak, Fen- Edebiyat Fakültesinin Biyoloji Bölümü mezunu olup yüksek lisansını Parazitoloji alanında yapmış olmak. Yüksek Lisans Tezli/Tezsiz: Veteriner Fakültesi mezunu, Su Ürünleri Fakültesi mezunu ve Fen-Edebiyat Fakültesinin Biyoloji Bölümü mezunu olmak.
Patoloji A.D.(Veteriner )43SAYISALYüksek Lisans: Veteriner Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunları, Sağlık Bilimleri Fakültesi veya Sağlık Yüksek Okulu/Hemşirelik ve Ebelik Bölümü mezunları başvurabilir.

Doktora: Veteriner Fakültesi mezunları başvurabilir.

Zootekni A.D.(Veteriner )56SAYISALYüksek Lisans: Veteriner, Ziraat, İktisat Fakülteleri ile Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü mezunu olmak Doktora: Veteriner veya Ziraat Fakültesinde yüksek lisans yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor A.D.10SAYISAL

SÖZEL

EŞİT AĞIRLIK

Programa Beden Eğitimi ve Spor bölümlerinden, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarından ve Spor Bilimleri fakültelerinden mezun olan adaylar müracaat edebileceklerdir.
Başvuru Tarihi13 Haziran 2016 Pazartesi – 24 Haziran 2016 Cuma
Mülakat Sınavlarına Girecek Adayların İlanı27 Haziran 2016 Pazartesi
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans – Doktora Mülakat Sınavları29 Haziran 2016 Çarşamba
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans – Doktora Kesin Sonuçların İlanı01 Temmuz 2016 Cuma
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans – Doktora Kesin Kayıt Tarihi11 Temmuz 2016 Pazartesi – 15 Temmuz 2016 Cuma
Yedekler İçin Kayıt Tarihi18 Temmuz Pazartesi
İkinci ve Son Tur Yedek Kayıt Tarihi20 Temmuz Çarşamba 2016
Başvuru AdresiSağlık Bilimleri Enstitüsü Ahmet Necdet SEZER Kampüsü AFYONKARAHİSAR
Telefon0 272 228 14 24 Fax: 0 272 228 14 24
SİSTEME YÜKLENECEK BELGELER

 

Bir önceki yazımız olan TCDD Karabük Eski Hükümlü İşçi Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.