AK Parti Ekibini Yenileyecek

AK Parti Ekibini Yenileyecek
Yayınlama: 19.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
330
A+
A-

 AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan AK Parti MKYK toplantısında kongre tarihi’nin netleşmesi üzerine açıklama yaptı. Atalay, “12 Eylül 2015 tarihinde büyük kongremizi yapacağız” dedi. AK Parti böylece olası bir e  AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan AK Parti MKYK toplantısında kongre tarihi’nin netleşmesi üzerine açıklama yaptı. Atalay, “12 Eylül 2015 tarihinde büyük kongremizi yapacağız” dedi. AK Parti böylece olası bir erken seçime yenilenmiş ekibiyle gidecek. Kongrede tüzük değişikliği de planlanıyor.

Erken seçimin ağırlık kazanması üzerine AK Parti olağan büyük kongresini erkene aldı. Kongre tarihini Ekim’den 12 Eylül’e çeken AK Parti, olası bir erken seçime yenilenmiş ekibiyle gidecek.

AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) dün Başbakan Davutoğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda büyük kongre tarihi belli oldu. AK Parti, olağan büyük kongresini, 12 Eylül Cumartesi günü yapacak. Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek kongrede, genel başkan seçimiyle birlikte tüzük değişikliğine de gidilmesi planlanıyor. Tüzük değişikliğiyle üç dönem kuralıyla ilgili belirsizliğin giderilmesi öngörülüyor.

ANKARA ARENA’DA

Açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay tarafından toplantı sonrasında yapıldı. Atalay, “Seçim öncesi bütün ilçe ve il kongrelerimizi tamamlamıştık. Olağan kongremizi bu sonbaharda yapmamız gerekiyor. MKYK, olağan büyük kongremizi de yapma kararı aldı. 12 Eylül 2015 Cumartesi günü inşallah büyük kongremizi Ankara’da en büyük salonu olan Arena Spor Salonu’nda gerçekleştireceğiz” dedi.

MKYK’YA BİLGİ VERDİ

Başbakan Davutoğlu’nun hükümeti kurma görevini de Erdoğan’a teslim edeceğini belirten Atalay, “Bunu önceki gün de yapabilirdi, bugün (dün)öğleden önce de teslim edebilirdi ama MKYK’ya bilgi vermesi gerekiyordu. Bu yetkiyi başbakanımıza kurul verdiği için kurulun bilgilendirilmesi hem de görüşünün alınması ihtiyacı vardı. Sürecin normal kurallar içinde yürümesi bizim için esastır. Bundan sonra hükümet kurmayla ilgili çalışmalar Cumhurbaşkanımızın elindedir” diye konuştu. Atalay, seçimlerin güvenlik içinde yapılması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.