İzmir escort Bursa escort Ankara escort Antalya escort Eskişehir escort Konya escort Kayseri escort İzmit escort Alanya escort Kocaeli escort Kuşadası escort Gaziantep escort Malatya escort Diyarbakır escort Denizli escort Samsun escort Adana escort Bodrum escort Dubai Escort
enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
8,4705
EURO
10,2921
ALTIN
502,04
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazartesi Parçalı Bulutlu
23°C
Salı Gök Gürültülü
24°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Perşembe Gök Gürültülü
20°C

Akademik Amaçlı Yurt Dışına Çıkışa İzin Veriliyor Mu?

Akademik Amaçlı Yurt Dışına Çıkışa İzin Veriliyor Mu?
25 Temmuz 2016 11:07
A+
A-

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), öğretim elemanlarının akademik amaçlı yurt dışına gitmelerinde görevlendirme yetkisini rektörlere bıraktı.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“YÖK, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 39. maddes Yükseköğretim Kurulu (YÖK), öğretim elemanlarının akademik amaçlı yurt dışına gitmelerinde görevlendirme yetkisini rektörlere bıraktı.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“YÖK, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 39. maddesi uyarınca rektörler dahil öğretim elemanlarının yurt dışına görevlendirilmemeleri ve yurt dışında bulunanların geri çağrılması konusundaki 19 Temmuz 2016 tarihli genelgesinde değişiklik yaparak, yükseköğretim kurumlarımızın uluslararası bilimsel faaliyetlerindeki temsiliyetinin kesintiye uğramaması ve öğretim elemanlarının bilimsel faaliyetlerinin sürdürülebilirliği açısından 39. madde

kapsamındaki yurt dışına görevlendirme yetkisini üniversite rektörlerine bırakmıştır.”

Buna göre öğretim elemanları, yurt dışında gerçekleştirilecek kongre, konferans, seminer benzeri ve meslekleri ile ilgili diğer toplantılara rektörün uygun görmesi halinde katılabilecek.

YÖK’ün, rektörlerin yurt dışına görevlendirilmemeleri konusundaki genel hükmü devam ettirdiği kaydedildi.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.