SON DAKİKA

Akdeniz Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 26 Ekim 2015 - 11:38 'de eklendi.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Yardımcı Doçent kadrolarına AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Yardımcı Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine” uymaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://personel.akdeniz.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir. Bu adresteki değerlendirme tablosunun doldurularak başvuru dilekçesine eklenmesi.

Üniversitemizde görev yapan akademik personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir.

Doktora unvanı Yurtdışından alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

YARDIMCI DOÇENTLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 23.maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe (Adayların hangi dilden sınava gireceklerini belirtmesi)

Özgeçmiş

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4’er takım Lisans, Yüksek Lisans, doktora belgesi,

1 adet fotoğraf

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

BİRİMİBÖLÜMANABİLİM DALI/PROGRAMUNVANIDER.ADETAÇIKLAMA
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDeri ve Zührevi HastalıklarYrd. Doç.51Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı olmak ve Biyoistatistik alanında deneyimli olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiYrd. Doç.51Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olmak. El Cerrahisi yandal uzmanı olmak.
Ziraat FakültesiBitki KorumaEntomolojiYrd.Doç.31Lisans ve lisansüstü eğitimi Bitki Koruma alanında yapmış olmak ve Böcek Moleküler Genetiği ve Toksikolojisi konusunda akademik deneyimli olmak.
Edebiyat FakültesiFelsefeTürk-İslam Düşüncesi TarihiYrd. Doç.51Felsefe Bölümü mezunu olmak, Türk İslam Düşüncesi alanında doktora yapmış olmak.
Edebiyat FakültesiSanat TarihiTürk İslam SanatlarıYrd. Doç.51Osmanlı mimarisi üzerine çalışmış olmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimiİngilz Dili EğitimiYrd.Doç.51Eleştirel okuma konusunda doktora yapmış olmak.
Hukuk FakültesiÖzel HukukTicaret HukukuYrd. Doç.51Sermaye Piyasası Hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
Hukuk FakültesiÖzel HukukMedeni HukukYrd.Doç.5IEnerji Hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesiİslam Tarihi ve Sanatlarıİslam TarihiYrd.Doç.51İslam Tarihi alanında edisyon-kritik çalışması yapmış, İlk dönem İslam tarihi alanında akademik deneyimi olmak.
Hemşirelik FakültesiHemşirelikHemşirelik EsaslarıYrd.Doç.51
Hemşirelik FakültesiHemşirelikHalk Sağlığı HemşireliğiYrd.Doç.51
Antalya Sağ. Y.O.Beslenme ve DiyetetikYrd.Doç.51Beslenme ve Diyetetik Programında doktora yapmış olmak.
Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Y.O.PazarlamaYrd. Doç.41İşletme alanında doktora yapmış olmak. Tüketici etnosentrizmi ve yeşil tüketici davranışları konularında akademik deneyimi yapmış olmak.
Teknik Bilimler M.Y.O.Çevre Koruma TeknolojileriÇevre Koruma ve KontrolYrd. Doç.51Bitki Koruma Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Bitki Kökenli bileşiklerin zararlılar üzerine etkinliği ve organik tarım konularında deneyimli olmak.
Sağlık Hizmetleri MYOTıbbi Hizmetler ve TekniklerTıbbi Görüntüleme TeknikleriYrd. Doç.51Renal Doopler ultrasonografi ve diğer görüntüleme teknikleri alanında akademik deneyimi olmak.
Korkuteli M.Y.O.Bitkisel ve Hayvansal ÜretimBahçe TarımıYrd.Doç.51Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü mezunu olmak, Doktorasını Sebze Yetiştiriciliği ve Islahı alanında yapmış olmak.
Göynük Mutfak Sanatları M. Y.O.Otel, Lokanta ve İkram HizmetleriAşçılıkYrd. Doç.51Gıda ve Sularda biyolojik ve çevresel kirleticilerin analizi konusunda akademik deneyimi olmak.

Bir önceki yazımız olan Adnan Menderes Üniversitesi 15 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.