Akdeniz Üniversitesi 18 Akademik Personel Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi 18 Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 11.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:27
500
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden:

Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör ve Doçent kadrola Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden:

Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine” uymaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://personel.akdeniz.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir. Bu adresteki formun doldurularak başvuru dilekçesine eklenmesi.

Üniversitemizde görev yapan akademik Personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir. Profesörlük kadrosuna başvuru dosyasında başlıca araştırma eserinin belirtilmesi, Doktora ve Doçent unvanı Yurtdışında alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

BAŞVURU DOSYASI İÇİN GEREKLİ BELGELER

PROFESÖRLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 26.maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma

Yönetmeliğinin 17. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe (Adayların dilekçelerinde Başlıca Araştırma Eserini belirtmesi)

Özgeçmiş

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 6’şar takım,

Lisans, Yüksek Lisans belgesi,

Doktora belgesi, Doçentlik belgesi,

1 adet fotoğraf

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

DOÇENTLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 25.maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe

Özgeçmiş

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4’er takım

Lisans, Yüksek Lisans belgesi,

Doktora belgesi, Doçentlik belgesi,

1 adet fotoğraf

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

BİRİMİBÖLÜMANABİLİM DALI/PROGRAMUNVANIDER.ADETAÇIKLAMA
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıProfesör11Nefroloji yandal uzmanı olmak. Organ nakli konusunda deneyimli olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRadyasyon OnkolojisiProfesör11Radyasyon Onkolojisi uzmanı olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAcil TıpProfesör11Acil Tıp Uzmanı olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı Afetlerde Mobil Sağlık Ünitesi Kullanımı sertifikası olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriAnesteziyoloji ve ReanimasyonProfesör11Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriKadın Hastalıkları ve DoğumDoçent11Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmak.
Ziraat FakültesiTarımsal BiyoteknolojiBitkisel BiyoteknolojiProfesör11Bitkilerde Gen Transferi ve Genetik Haritalama konusunda akademik deneyimi olmak.
Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıYeni Türk EdebiyatıDoçent31Yeni Türk Edebiyatı alanında doçentliğini almış olmak. Postmodernizm sahasında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiMalzeme Bilimi ve Müh.Malzeme Bilimi ve MühendisliğiDoçent11Nanopartikül üretimi ve tekstil uygulamaları, aktif karbon üretimi ve adsorpsiyon konulurında akademik deneyimi olmak.
Mühendislik FakültesiMalzeme Bilimi ve Müh.Malzeme Bilimi ve MühendisliğiDoçent31Yarı iletken nanofilm ve nanomalzeme sentezi konusunda akademik deneyimi ve patentleri olmak.
Mühendislik FakültesiGıda MühendisliğiGıda Bilimi ve TeknolojisiDoçent11
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğitim Programları ve ÖğretimProfesör11
Güzel Sanatlar FakültesiGeleneksel Türk El SanatlarıHalı, Kilim, Eski Kumaş Des.Doçent11Halı – Kilim Anasanat Dalı mezunu olmak, Alanında yurtdışı deneyimi olmak, Geleneksel Türk Sanatları alanında Doçent unvanı olmak.
Hukuk FakültesiKamu HukukuMali HukukProfesör11
Hukuk FakültesiÖzel HukukRoma HukukuDoçent11
Turizm FakültesiRekreasyon YönetimiDoçent11Engelliler/Engellilerde Rekreasyon uygulamaları, Rekreatif tandem proje yönetimi ve goalball üzerine bilimsel deneyimi olmak.
Hemşirelik FakültesiHemşirelikDoğum ve Kadın Hastalıkları Hem.Doçent11
Ayşe Sak Uygulamalı Bil. Y.O.Bankacılık ve SigortacılıkDoçent11Doçentliğini Muhasebe bilim alanında almış olmak. Muhasebe Eğitimi ve muhasebe etiği konularında akademik deneyimi olmak.
Manavgat MYOOtel, Lokanta ve İkram HizmetleriTurizm ve Otel İşl.Profesör11Tarihi eserlerde korozyona neden olan siyah mikromantarlar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.