SON DAKİKA

Akdeniz Üniversitesi “Öğretim Üyesi” Alacak

Bu haber 14 Haziran 2016 - 15:31 'de eklendi.

Akdeniz Üniversitesi, aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversite Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alacak.
İşte detaylar;

Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent

Akdeniz Üniversitesi, aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversite Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alacak.

İşte detaylar;

Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine” uymaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http.V/personel. akdeniz.edu.tr/duvurular adresinden öğrenilebilir. Bu adresteki değerlendirme tablosunun doldurularak başvuru dilekçesine eklenmesi.

Üniversitemizde görev yapan akademik personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir.

Doktora ve Doçent unvanı Yurtdışından alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

PROFESÖRLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 26.maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17.maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe (Adayların dilekçelerinde Başlıca Araştırma Eserini belirtmesi)

Özgeçmiş

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 6’şar takım,

Lisans, Yüksek Lisans belgesi,

Doktora belgesi, Doçentlik belgesi,

1 adet fotoğraf,

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

DOÇENTLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 25.maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe

Özgeçmiş

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4’er takım Lisans, Yüksek Lisans belgesi,

Doktora belgesi, Doçentlik belgesi,

1 adet fotoğraf

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

YARDIMCI DOÇENTLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 23.maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe (Adayların hangi dilden sınava gireceklerini belirtmesi)

Özgeçmiş

Bilimsel çalışma vc yayınlarından 4’er takım Lisans, Yüksek Lisans, doktora belgesi,

1 adet fotoğraf

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

BİRİMİBÖLÜMANABİLİM DAUUNVANIDERECEADETAÇIKLAMA
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriAnatomiProfesör11Anatomi alanında doktora yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıbbı MikrobiyolojiProfesör11Tıp Doktoru olmak. Mikrobiyoloji vc Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olmak
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriTıbbi FarmakolojiDoçent11Tıp Doktoru olmak. Tıbbı Farmakoloji Uzmanı olmak. İzolcinsan damarlarında fonksiyonel çalışmalar konusunda akademik deneyimi olmak
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriKardiyolojiProfesör11Kardiyoloji Uzmanı olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRadyasyon OnkolojisiYrd Doç11Radyasyon Onkolojisi Uzmanı olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAile HekimliğiYrd Doç11Aile Hekimliği Uzmanı olmak
Tıp FakültesiCerrahı Tıp BilimleriTıbbı PatolojiProfesör11Tıbbi Patoloji Uzmanı olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiDoçent11Üroloji Uzmanı olmak Organ Nakli konusunda deneyimli olmak
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriBeyin ve Sinir CerrahisiDoçent11Beyin vc Sinir Cerrahisi uzmanı olmak.
Fen FakültesiBiyolojiGenel BiyolojiProfesör11Orman Ağaçlarında Populasyon Genetiği alanında akademik dcnc\ imi olmak
Fen FakültesiBiyolojiZoolojiProfesör11Balık Biyolojisi vc Yetiştiriciliği alanında akademik deneyimi olmak
Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatıİngiliz Dili ve EdebiyatıProfesör11Edebiyat kuramları hakkında çalışmalar yapmış olmak
Edebiyat FakültesiEskiçağ Dillen ve KültürlenLatin Dili ve EdebiyatıYrd Doç51Iratın Dili ve Edebiyatı alanında en az 5 yıl akademik dcııev imi olmak.
iktisadi ve İdari Bilimler FakültesiKamıı YönetimiSiyaset ve Sosyal BilimlerProfesör11Doktorasını “Siyaset Bilimi” alanıda yapmış olmak. Siyaset teorisi. sıtasal hayat vc kummlar konularında akademik dcnc\ ıntı olmak
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMaliyeMali HukukDoçent11Doçentliğini Mali İktisat Anabilim Dalından almış olmak Sosyal politika ile vergileme ilişkisi vc sosyal iicrct konularında akademik deneyimi olmak.
İktisadı ve İdari Bilimler FakültesiMaliyeBütçe ve Malı PlanlamaDoçent11Doçentliğini Maliye alanından almış olmak. Bütçe reformu ve bütçe açığı alanında akademik deneyimi olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiEkonometriYöneylemDoçent11Doçentliğini Nicel Karar Yöntemleri alanından almış olmak. Çok krilcrli karar verme vc genetik algoritmalar konularında akademik deneyimi olmak
İktisadı ve İdari Bilimler FakültesiBankacılık ve FinansProfesör11Yapay zekanın fıııansal uygulamaları vc futansa! türevlerin değerlemesi konularında akademik deneyimi olmak.
Mühendislik FakültesiElekti ik-Elektronik MühendisliğiElektromanyetik Al.ve Mik.TekProfesör11Elcktrik-Elcktronik Mühendisliği bilim alanı doçenti olup, elektromanyetik dalgaların biyolojik etkileri konusunda akademik deneyimi olmak.
Mühendislik FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar BilimleriYrd Doç41Doktorasını % 100 mgilizcc eğilim dilinde Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BılimlenEğitim Yön Tef Plan EkonomisiDoçent11Doçentliğini Eğitim Yönetimi. Teftişi Planlaması vc Ekonomisi Bilim alanından almış olmak vc İş-yaşam dcngesı-ailc konularında akademik deneyim olmak.
Eğitim FakültesiÖzel EğitimZihinsel Engelliler EğitimiYrd Doç.51Doktorasını Özel Eğilim alanında yapmış olmak. Etkileşim temelli erken çocuklukta müdahale programları konusunda denet imli olmak
Güzel Sanatlar FakültesiGrafikGrafikYrd Doç.51Lisans. Yüksek Lisans vc sanatta Yeterliğini Grafik alanında yapmış olmak. Tıpografi alanında akademik deneyimi olmak
Hemşirelik FakültesiHemşirelikHalk Sağlığı HemşireliğiProfesör11Halk Sağlığı Hemşireliği Bilim alanı Doçenti olmak
Mimarlık FakültesiŞehir ve Bölge PlanlamaDoçent11“Bölge Planlama vc Kalkınma” konularında uzman olmak. “Turizm Kalkınması” konularında akademik deneyimi olmak
Turizm FakültesiGastroııomı ve Mutfak SanatlarıDoçent11İstatistik vc Ölçme vc değerlendirme alanında akademik deneyimi olmak
Kumluca Sağlık Bilimleri FakültesHemşirelikDoçent31

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.