SON DAKİKA

Aksaray Üniversitesi 11 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 08 Ekim 2015 - 9:55 'de eklendi.

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’unun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’unun 48. maddesine göre öğretim üyes AKSARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’unun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’unun 48. maddesine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfası (http://personel.aksaray.edu.tr/tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan “Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirtilen asgari kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Adaylar üniversitemiz personel daire başkanlığı web sayfası Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan Öğretim Üyeliğine Atanma Dosyası Hazırlama Rehberine göre düzenleyecekleri Yrd.Doç.Dr. kadroları için 4 takım dosyayı ikişer vesikalık resim ile birlikte İlgili Birimlere imzalı bir dilekçe ile ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde bizzat teslim edeceklerdir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

NOT: 31 AĞUSTOS 2015 GÜN VE 29461 SAYILI RESMİ GAZETE’DE YAYINLANAN BAŞBAKANLIĞIN 2015/9 SAYILI GENELGESİ UYARINCA NAKLEN VE AÇIKTAN ATAMALAR DURDURULDUĞUNDAN, İKİNCİ BİR TALİMATLA AÇILDIĞINDA ATAMALAR YAPILACAKTIR.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI/PROGRAMIUNVANIADETAÇIKLAMA
İlköğretim Bölümüİlköğretim Matematik Eğitimi ABDYrd.Doç.Dr.1İlgili alanda doktora yapmış olmak ve problem çözme stratejileri eğitimi ve matematiksel bilgi kullanımı ile ilgili çalışmaları olmak.
Eğitim FakültesiEğitim Bilimleri BölümüEğitim Yönetimi, Teftişi, Yönetimi ve Ekenomisi ABD.Yrd.Doç.Dr.1İlgili anabilim dalında doktora yapmış olmak ve eğitimde stratejik yönetimle ilgili çalışma yapmış olmak.
Eğitim Yönetimi, Teftişi, Yönetimi ve Ekenomisi ABD.Yrd.Doç.Dr.1İlgili anabilim dalında doktora yapmış olmak ve Türkiye’deki Yükseköğretim Kurumlarının hesap verebilirlik ve akademik özgürlükle ilgili çalışma yapmış olmak.
Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji BölümüBiyoteknoloji ve NanoteknolojiYrd.Doç.Dr.1Nanomalzemelerin sentezi ve karakterizyonu ile biyosensörler üzerine çalışmaları olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMoleküler Genetik ABDYrd.Doç.Dr.1Kanser, hücre ölümü, inflamasyon antioksidanlar üzerine çalışmaları olmak.
Batı Dilleri ve

Edebiyatları

Bölümü

İngiliz Dili ve Edebiyatı ABDYrd.Doç.Dr.1
Sosyoloji bölümüGenel Sosyoloji ve MetedolojiYrd.Doç.Dr1Din Sosyolojisi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Siyasi ideolojiler ile din ilişkisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Yönetim Bilişim

Sistemleri

Bölümü

Yrd.Doç.Dr.1Bilgisayar ve Elektronik Sistemleri Anabilim Dalında yüksek lisans; Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Veri madenciliği, bulanık kümeler ve sistemler konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme BölümüSayısal Yöntemler ABDYrd.Doç.Dr.1Doktora eğitimini Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında Enerji Fiyatlaması ve Dinamik Fiyatlama üzerine yapmış olmak. Tedarikçi seçimi ve çok amaçlı hedef programlama alanında çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din Bilimleri Bölümüİslam Felsefesi ABD.Yrd.Doç.Dr.1İlahiyat Fakültesi mezunu olup Mantık Bilim Dalında Doktora yapmış olmak.
Temel İslam Bilimleri BölümüTefsir ABD.Yrd.Doç.Dr.1İlahiyat Fakültesi mezunu olup Tefsir anabilim dalında doktora yapmış ve Kıraat ilmi ile ilgili çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan 3 Kurum KPSS Puanıyla Bin 818 Uzman Yardımcısı Alacak. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.