Aksaray Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Aksaray Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 20.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
560
A+
A-

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’unun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanun’unun 48. maddesine göre öğretim üye Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’unun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanun’unun 48. maddesine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, Üniversitemiz web sayfası (www.aksaray.edu.tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan “Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirtilen asgari kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Adaylar üniversitemiz personel daire başkanlığı web sayfası Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan Öğretim Üyeliğine Atanma Dosyası Hazırlama Rehberine göre düzenleyecekleri profesör kadroları için 6, doçent kadroları için 4 takım dosyayı ikişer vesikalık resim ile birlikte Personel Daire Başkanlığına imzalı bir dilekçe ile ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde bizzat teslim edeceklerdir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI / PRG.UNVANIADETİAÇIKLAMA
Mühendislik FakültesiMakine Mühendisliği BölümüEnerji Anabilim DalıProfesör1Makine mühendisliği bilim alanında doçent unvanı almış olmak. Jet pompaları, hidrojen, metal prosel modelleme konularında çalışmış olmak.
Harita Mühendisliği BölümüFotogrametri Anabilim DalıProfesör1Uzaktan algılama ve iklim değişikliğinde çalışmaları bulunmak.
Endüstri Mühendisliği BölümüEndüstri Mühendisliği Anabilim DalıProfesör1Orman endüstrisi ve mobilya üretimi konusunda çalışma yapmış olmak.
İnşaat Mühendisliği BölümüMekanik Anabilim DalıDoçent1Elastodinamik yapı zemin etkileşim problemlerinin sınır eleman yöntemi ile formülasyonu konusunda çalışmış olmak.
Hidrolik Anabilim DalıDoçent1Kıyı mühendisliği konusunda doktora yapmak ve kuraklık konusunda çalışmış olmak.
İnşaat Mühendisliği BölümüYapı Anabilim DalıDoçent1Yığma yapılar nonliner analiz ve tarihi eserlerin güçlendirilmesi konusunda çalışma yapmış olmak.
Yapı anabilim DalıDoçent1Temel yalıtım sistemleri, yapı-zemin etkileşimi ve yığma taş duvarlar konusunda çalışma yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiFizik BölümüKatıhal Fiziği Anabilim DalıProfesör1Katıların mekaniksel özellikleri üzerine çalışma yapmış olmak.
Doçent1X ışınları tek kristal kırınımı ile yapı çözümü üzerine çalışma yapmış olmak.
Matematik BölümüUygulamalı Matematik Anabilim DalıDoçent1Kısmi doğrusal model ve yanlı tahmin ediciler konularında çalışma yapmış olmak.
Kimya BölümüBiyokimya Anabilim DalıDoçent1Proteğin saflaştırılması, karakterize edilmesi, antioxidant ve kriyojeller konusunda çalışma yapmış olmak.
Arkeoloji BölümüKlasik Arkeoloji Anabilim DalıDoçent1Klasik arkeoloji alanında ve İsauria bölgesi arkeolojisi üzerinde çalışma yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluAntrenörlük Eğitimi BölümüDoçent1Doktora eğitimini Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yapmış olmak. Doçentlikle ilgili alan eğitimini Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bilim alanında yapmış olmak. Hareket ve Antrenman Bilimi ve Engelliler alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Spor Yöneticiliği BölümüDoçent1Doktora eğitimini Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yapmış olmak. Doçentlikle ilgili alan eğitimini Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bilim alanında yapmış olmak. Spor Yöneticiliği ve Spor Örgütleri alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Veteriner FakültesiKlinik Bilimler BölümüDölerme ve Suni Tohumlama Anabilim DalıDoçent1Boğa spermasının farklı antioksidanlar ile dondurulması konusunda çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim BölümüSosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim DalıProfesör1Beşeri ve ekenomik coğrafya konularında çalışmaları olmak.
Fen Bilgisi Eğitimi BölümüDoçent1Sıçan ve balıklarda ağır metal ve antioksidan sistem konularında çalışmaları olmak.
Eğitim Bilimleri BölümüRehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim DalıDoçent1Doçentliğini eğitim psikolojisinden almış olmak, kimlik gelişimi, özerklik ve beliren yetişkinlik konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisat Bölümüİktisat Politikası Anabilim DalıProfesör1Döviz kuru, enflasyon ve faiz oranı konularında çalışmaları olmak.
Yönetim Bilişim Sistemleri BölümüYönetim Bilişim Sistemleri Anabilim DalıDoçent1Mağaza atmosferi, tüketim duyguları ve müşteri ilişkileri yönetimi üzerine çalışma yapmış olmak.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.