Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği, İşletme alanlarında Doktora mezunu olmak ve Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımında Sanatta Yeterlik veya Doktora derecesi almış olmak. Doçentliğini İç Mimarlık, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Yönetim ve Strateji, Organizasyon, Yönetim Bilişim Sistemleri veya Turizm bilim alanında Doçent unvanına sahip Öğretim Üyesi 18 Akademik personel alacak. Son başvuru tarihi 20 mart 2021.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Yayınlama: 08.03.2021
Düzenleme: 01.05.2021 03:01
530
A+
A-

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince, Profesör, Doktor Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi istihdam edilecektir.

Profesör ve Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylarda İstenen Evraklar:

Başvurulan kadroyu ve iletişim bilgilerini belirten başvuru dilekçesi,

Profesör kadrosuna başvuracak adayların dilekçeleri ekinde YÖK formatlı özgeçmiş, kimlik fotokopisi, 2 adet fotoğraf, noterden tasdikli lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgesi (Yabancı ülkelerden alınmış olan diplomaların denklik belgesi), yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan CD ortamında 6 adet ve basılı 1 takım dosya,

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların dilekçeleri ekinde YÖK formatlı özgeçmiş, kimlik fotokopisi, 2 adet fotoğraf, noterden tasdikli lisans, yüksek lisans, doktora belgesi (Yabancı ülkelerden alınmış olan diplomaların denklik belgesi) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan CD ortamında 4 adet ve basılı 1 takım dosya,

Üniversitemiz https://www.alanyahep.edu.tr sayfasında yayımlanan Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönergesi ekinde yer alan değerlendirme ölçütleri formunun aday tarafından doldurulmuş ve imzalanmış hali,

Eğitim dili İngilizce olan bölümlerimiz için İngilizce dilinden en az 80 puan alındığını gösterir, YÖK tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğeri kabul edilen sınav sonuç belgesi aslı,

Yabancı Diller Yüksekokulu Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için İngilizce dilinden en az 90 puan alındığını gösterir, YÖK tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğeri kabul edilen sınav sonuç belgesi ile birlikte İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylardan istenen evraklar:

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımış olması,

Başvurulan kadroyu ve iletişim bilgilerini belirten başvuru dilekçesi,

YÖK formatlı özgeçmiş,

2 adet fotoğraf ,

Nüfus cüzdan fotokopisi,

Noter tasdikli diploma örnekleri,

Transkript belgeleri,

Yabancı ülkelerden alınmış olan diplomaların denklik belgesi,

ALES belgesi (ALES muafiyeti için görev yapılan yükseköğretim kuramlarından alınacak hizmet belgesi veya atama olur yazısı veya ALES’den en az 70 puan almış olmak)

İngilizce dilinden en az 80 puan alındığını gösterir, YÖK tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğeri kabul edilen sınav sonuç belgesi,

Erkek adaylar için askerlik terhis, tecil veya muaf olduğuna dair belge ile birlikte İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararına göre belirlenir.

Başvuru Takvimi:

İlk Başvuru Tarihi : 06/03/2021

Son Başvuru Tarihi : 20/03/2021

Ön Değerlendirme Tarihi : 24/03/2021

Giriş Sınav Tarihi : 30/03/2021

Sonuç Açıklama Tarihi : 31/03/2021

 

Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren 15 gündür. Adayların; son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yukarıda belirtilen evrakları Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesine şahsen veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi: Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Cikcilli Mah. Saraybeleni Cad. No:7 07400 Alanya

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.