SON DAKİKA

Amasya Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 23 Kasım 2015 - 12:00 'de eklendi.

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. ve 25. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. ve 25. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Doçent kadrolarına başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Personel Daire Başkanlığı’na, Yardımcı Doçent kadrolarına başvurular ise ilanın ulusal gazete de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde ilgili birimlere şahsen yapılacaktır.

1 – Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir.

2 – Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir. 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin b fırkasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. (Başvuru dilekçesine hangi dilden sınava girilmek istendiği belirtilecektir.)

3 – Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

4 – Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

5 – Yardımcı Doçent kadrosuna, Profesör ve Doçentler; Doçent kadrosuna Profesörler müracaat edemezler.

İlanımıza http://www.amasya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Dilekçe ve Ekleri

1 – Başvuru dilekçesi http://amasya.edu.tr/idari/personel-daire-baskanligi/formlar.aspx adresinden temin edilecektir.

2 – Fotoğraf (6 adet)

3 – Özgeçmiş

4 – Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Noter Onaylı) (Doçentlik Belgesi, Doçent kadrosuna başvuran adaylardan istenilmektedir.)

5 – Yayın listesi

6 – Kurum dışından başvuranlardan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi

7 – Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Kurum dışından başvuranlardan)

8 – Nüfus cüzdanı fotokopisi

Başvuru Dosyası

1 – Özgeçmiş

2 – Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Doçentlik Belgesi, Doçent kadrosuna başvuran adaylardan istenilmektedir.)

3 – Yayın Listesi

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI / PROGRAMIÜNVANIDERECEADETAÇIKLAMALAR
İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriHadis ABDDoçent11Hadis alanında doçentlik almış olup, Oryantalizm üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiKimyaKimya ABDDoçent31Hipertansiyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçların etken maddelerinin tayini üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiTarihYardımcı Doçent11Eskiçağ alanında doktora yapmış olup, bozkır kavimlerinin sosyo-ekonomik yapıları üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiTarihYardımcı Doçent41Osmanlıda Kadın, Aile ve Evlilik üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimiİngiliz Dili ve Edebiyatı ABDYardımcı Doçent11İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olup, akademik kitap inceleme alanında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimiİngiliz Dili ve Edebiyatı ABDYardımcı Doçent11İngiliz Dil Bilimi alanında doktora yapmış olup, Bilişsel Dil Bilimi üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ABDYardımcı Doçent41Bireysel okuma-özetleme uygulamaları üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiİlköğretimSınıf Eğitimi ABDYardımcı Doçent11Çoklu zeka motivasyon sitilleri ve üstün yeteneklilerin eğitimi alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık YüksekokuluHemşirelikYardımcı Doçent41Yanık yaraları üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Tasarım Meslek YüksekokuluBilgisayar TeknolojileriBilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Prog.Yardımcı Doçent41Yarı iletkenlerde mobilite ve hetero yapıların elektriksel özellikleri üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.