Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 20.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
391
A+
A-

AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uy AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvurular ilanın ulusal gazete de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde ilgili birimlere şahsen yapılacaktır.

1- Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir. 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin b fırkasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. (Başvuru dilekçesine hangi dilden sınava girilmek istendiği belirtilecektir.)

2- Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

3- Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

4- Yardımcı Doçent kadrosuna, Profesör ve Doçentler müracaat edemezler. İlanımıza http://www.amasya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Dilekçe ve Ekleri

1- Başvuru dilekçesi http://amasya.edu.tr/idari/personel-daire-baskanligi/formlar.aspx adresinden temin edilecektir.

2- Fotoğraf ( 6 adet )

3- Özgeçmiş

4- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi (Noter Onaylı)

5- Yayın listesi

6- Kurum dışından başvuranlardan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi

7- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi ( Kurum dışından başvuranlardan )

8- Nüfus cüzdanı fotokopisi

Başvuru Dosyası

1- Özgeçmiş

2- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi

3- Yayın Listesi

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI / PROGRAMIÜNVANIDERECEADETAÇIKLAMALAR
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAdli Tıp ABDYrd. Doç.41Medikal tıbbi uygulamalara bağlı hatalar üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimiİngiliz Dili Eğitimi ABD.Yrd. Doç.31Doktorasını İngiliz Dili Eğitimi alanında yapmış olup, İngilizce öğretmen adaylarının öğretmen yeterlilikleri üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıTürk Dili ve Edebiyatı ABD.Yrd. Doç.51Yeni Türk Edebiyatı alanında doktora yapmış olup, Biçimbilimsel yöntem ve Roman tekniği üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji FakültesiElektrik – Elektronik MühendisliğiYrd. Doç.11Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Elektrik – Elektronik Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Teknoloji FakültesiBilgisayar MühendisliğiYrd. Doç.41Schwarz lemması üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
İlahiyat FakültesiFelsefe ve Din Bilimleriİslam Felsefesi ABD.Yrd. Doç.31İslam Felsefesi alanında doktora yapmış olup, metafizik görüşler üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Mimarlık FakültesiŞehir ve Bölge PlanlamaŞehircilik ABD.Yrd. Doç.21Şehir Planlama alanında doktora yapmış olup, kültür turizmi ve planlama üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO.Finans, Bankacılık ve SigortacılıkBankacılık ve Sigortacılık ProgramıYrd. Doç.51İnvariyant alt manifoldlar üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.