Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 05.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
416
A+
A-

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 25. ve 26. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 25. ve 26. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular, ilanın resmi gazete de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Personel Daire Başkanlığı’na şahsen yapılacaktır.

1 – Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine 6 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir.

2 – Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

4 – Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

5 – Doçent kadrosuna Profesörler müracaat edemezler.

İlanımıza http://www.amasya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Dilekçe ve Ekleri

1 – Başvuru dilekçesi http://amasya.edu.tr/idari/personel-daire-baskanligi/formlar.aspx adresinden temin edilecektir.

2 – Fotoğraf ( 6 adet )

3 – Özgeçmiş

4 – Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Noter Onaylı)

5 – Yayın listesi

6 – Kurum dışından başvuranlardan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi

7 – Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi ( Kurum dışından başvuranlardan )

8 – Nüfus cüzdanı fotokopisi

Başvuru Dosyası

1 – Özgeçmiş

2 – Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi

3 – Yayın Listesi

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI / PROGRAMIÜNVANIDERECEADETAÇIKLAMALAR
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriKulak, Burun, Boğaz Hastalıkları ABDProfesör11Kulak Hastalıkları alanında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGenel Cerrahi ABDProfesör11Kronik Yara Yönetimi konusunda deneyimli olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriNükleer Tıp ABDProfesör11Nükleer Kardiyoloji konusunda uluslararası tecrübeye sahip olmak.
Eğitim FakültesiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri EğitimiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ABDProfesör11İleri Programlama Dillerinin Uygulamaları alanında uluslararası düzeyde yayınlar yapmış olup, en az 10 yıl Eğitim Fakültesi’nde çalışmış olmak.
Eğitim FakültesiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri EğitimiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ABDDoçent11Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında Doçent unvanına sahip olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretimİlköğretim Matematik Eğitimi ABDDoçent11İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans mezunu olup, Sayılar Teorisi ve Cebir alanında uluslararası çalışmalar yapmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.