SON DAKİKA

Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Bu haber 18 Ağustos 2015 - 8:19 'de eklendi.

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 25. ve 26. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 25. ve 26. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Personel Daire Başkanlığı’na şahsen yapılacaktır.

1 – Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine 6 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir.

2 – Doçent kadrolarına başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

4 – Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

5 – Doçent kadrosuna Profesörler müracaat edemezler. İlanımıza http://www.amasya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Dilekçe ve Ekleri

1 – Başvuru dilekçesi http://amasva.edu.tr/idari/personel-daire-baskanligi/formlar.aspx adresinden temin edilecektir.

2 – Fotoğraf (6 adet)

3 – Özgeçmiş

4 – Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Noter Onaylı) (Doçentlik Belgesi, Profesör kadrosuna başvuran adaylardan istenilmektedir.)

5 – Yayın listesi

6 – Kurum dışından başvuranlardan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi

7 – Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Kurum dışından başvuranlardan)

8 – Nüfus cüzdanı fotokopisi

Başvuru Dosyası

1 – Özgeçmiş

2 – Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Doçentlik Belgesi, Profesör kadrosuna başvuran adaylardan istenilmektedir.)

3 – Yayın Listesi

BirimiBölümüAnabilim Dalı/ ProgramıÜnvanıDereceAdetAçıklamalar
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğitim Programları ve Eğitim ABD.Profesör11Üstün yeteneklilerin eğitim programları ve eğitimi üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Suluova MYOBitkisel ve Hayvansal ÜretimTohumculuk ProgramıDoçent11Tahıllarda etkin azot kullanımı ve kuraklık üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kafkas Üniversitesi 6 Sözleşmeli Hemşire Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.