Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programları Kayıtları Başladı

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programları Kayıtları Başladı
Yayınlama: 02.05.2016
Düzenleme: 05.03.2021 22:35
354
A+
A-

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Batı Avrupa Programları öğrenci seçme sınavı, ikinci üniversite ve sınavsız kayıt başvuruları başladı.

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Program Görevlisi Serap Kurt, Avrupa’da yerleşik lise ve dengi okul mezunu, Türkçe Anadolu Üniversitesi (AÜ) Batı Avrupa Programları öğrenci seçme sınavı, ikinci üniversite ve sınavsız kayıt başvuruları başladı.

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Program Görevlisi Serap Kurt, Avrupa’da yerleşik lise ve dengi okul mezunu, Türkçe bilen herkesin katılabileceği öğrenci seçme sınavı sonucunda başarılı olanların, Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemi fakültelerine kayıt hakkı kazanacağını söyledi.

Kurt, evden, işten ve Avrupa’daki sosyal ortamdan ayrılmadan yükseköğretim öğrencisi olma fırsatı sağlayan ve 30 yıldır başarıyla sürdürülen bu hizmetin, önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini belirtti.

Kurt, üniversitenin Batı Avrupa Programlarında işletme, iktisat, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, Türk dili ve edebiyatı, sosyoloji, halkla ilişkiler ve reklamcılık, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi, dış ticaret ve ilahiyat programları olmak üzere,10 değişik alanda lisans ve ön lisans programları olduğunu dile getirdi.

Başvurular online yapılacak

Başvuruların nasıl yapılacağı hakkında da bilgi veren Kurt, “Başvurular www.anadolu-uni.de adresli web sitesi üzerinden online olarak yapılıyor. Seçme sınavına katılmak üzere başvuru işlemini tamamlayan adaylar başvuru çıktısı ve sınava katılım gideri ödeme belgesini Köln’de bulunan Batı Avrupa İrtibat Bürosuna gönderdikleri takdirde sınava yerleştirilecekler” dedi.

Seçme sınavına katılacak adayların online başvuru sırasında sistemden çıktısını alacakları belgelerin dışında başka bir belge hazırlamalarına gerek olmadığını anlatan Serap Kurt, “16 Mayıs 2016 günü mesai saati sonuna kadar başvuran öğrenci adaylarının, 25 Haziran 2016 Cumartesi günü 7 Avrupa ülkesindeki 12 değişik sınav merkezinde yapılacak seçme sınavına katılabilecektir” diye konuştu.

Kurt ayrıca Türkiye’deki meslek ve teknik lise mezunları için sınavsız ön lisans ve Türkiye’deki bir yükseköğretim kurumunda öğrenci veya mezun olanlar için ikinci üniversite başvurularının da aynı web sitesi üzerinden kabul edileceğini belirtti.

‘Öğrenci Seçme Sınavı’ ve ‘Sınavsız Kayıt’ konusunda www.anadolu-uni.de adresinden ayrıntılı bilgi alınabilir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.