Android Geliştiricisi Eğitimi Alanlar İşsiz Kalmıyor

Android Geliştiricisi Eğitimi Alanlar İşsiz Kalmıyor
Yayınlama: 28.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:26
629
A+
A-

Son zamanlarda işsizlik oranları çok artı, artık üniversite okumak iş bulmak için yeterli olmuyor, okullarda verilen eğitimler pratikte pek kullanılmıyor, Ülkemizde sizi İşsiz bırakmayacak bu eğitimi anlatmaya çalışacağım…

Mobile kullanımı Çok fazla

Son zamanlarda işsizlik oranları çok artı, artık üniversite okumak iş bulmak için yeterli olmuyor, okullarda verilen eğitimler pratikte pek kullanılmıyor, Ülkemizde sizi İşsiz bırakmayacak bu eğitimi anlatmaya çalışacağım…

Mobile kullanımı Çok fazla Arttı

Son zamanlarda mobil kullanımı çok fazla arttı, mobil uygulama geliştiricileri piyasada çok az.
Uygulama marketlerinde milyonlar bazında uygulama var ama çoğunu yabancı şirketler ve yabancı ülkeler üretiyor.Türkiye de mobil uygulama yazma Dünyaya göre çok gerilerde, Sakarya Üniversitesi Mobil uygulama ve geliştirmeyi aktif olarak desteklemeye başladı.

İlk olarak, Android Geliştiricisi olmak isteyenler için Eğitim vermeye başladı, bildiğiniz üzere uygulama sistemlerini göz önüne alırsak en çok kullanılan ve en çok kazandıran android  işletim sistemidir. O yüzden Sakarya Üniversitesi ilk olarak Android Geliştiricisi olmak isteyenler için Eğitim vermeye başladı.

İşin biraz da ekonomik boyutuna bakalım. Mobil uygulama pazarının 2013’deki büyüklüğü 68 milyar dolar; bu rakamın 2016 yılında 146 milyar dolara yükseleceği tahmin ediliyor. Vision Mobile’ın dünyanın 127 ülkesindeki 7.000 kadar geliştiriciyle görüşülerek hazırladığı araştırma raporuna göre uygulama başına ortalama gelirdeyse Android için aylık 150 dolar, iOS için 750 dolar gibi rakamları görüyoruz. Bu rakamlar başta az görünse de, yüzbinlerce zombi ve gelir beklentisi olmayan uygulamanın da bu hesaba katıldığını gözardı etmemeliyiz. Hangi tüm bunların dışında, söz konusu uygulamayı çapraz platform haline getirdiğinizde, kazancınız da doğru orantılı artıyor.

En çok Kazandıran Sistem Android

Untitled-1

Türkiye’de mobil uygulama geliştirici yüksek maaşla işe giriyorlar

Kendi uygulamalarınız haricinde bir şirkette kazanılan rakamlar da genel ortalamanın üzerinde. Türkiye’de yeni (junior) bir mobil geliştiricinin maaşı 2.000 TL civarlarında, bu rakam tecrübesiyle birlikte hızla artıyor. Türkiye’de yetkin bir mobil uygulama geliştirici ortalama olarak 3.500-5.000 TL arası değişen bir gelire sahip. Bunun yanında geliştiriciler yaptığı yan işlerde (freelance) saatte ortalama olarak 100 TL kazanıyor. Bu rakam yurtdışına iş yaptığınızda, saati 100-150 dolar civarlarında.

Bu bakımdan bakıldığında, mobil geliştirici olmanın ekonomik olarak da mantıklı olduğunu görüyoruz.

Mobil Uygulama Geliştirici Eğitimi Nereden Alınır?

Mobil uygulama geliştirme eğitimi Ücretsiz Olarak Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim ile alabilirsiniz hemde bu eğitimi aldığınıza dair Sertifika Sahibi olabilirsiniz.

Eğitim Ücretsiz olup  Sertifika ücreti 140 liradır.

Kurslara, CD/DVD’lere binlerce lira vermeyin Eğitiminizi Ücretsiz olarak Uzaktan Eğitim ile Sakarya Üniversitesinde alın.

Sakarya Üniversitesi Android Uygulama Geliştirme ve Sertifikalandırma Eğitimi İçin Tıklayın

Hepsinden önemlisi, mobil uygulama geliştirmeye heveslenenler için Geleceği Yazanlar gibi bir Eğitim Merkezi var oda Sakarya Üniversitesi‘dir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.