Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi 20 Öğretim Üyesi Alacak

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi 20 Öğretim Üyesi Alacak
Yayınlama: 30.12.2022
123
A+
A-
02.11.2018 tarih ve 30583 sayılı Resmi Gazetede “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” uyarınca aşağıda belirtilen Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Esasları’nın ilgili maddeleri uyarınca profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacaktır.
Başvurular, ilanın Resmî Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde elektronik ortamda Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi https://basvuru.asbu.edu.tr adresi üzerinden yapılabilecek olup adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Esaslarında belirtilen koşulları sağlamaları ve ilan şartını taşımaları gerekmektedir.
Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
İlanımıza http://www.asbu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Başvuru için gerekli belgeler:
1. Dilekçe (Profesör kadrosuna başvuracak adayların başlıca araştırma eserini dilekçelerinde belirtmeleri gerekmektedir.)
2. ASBÜ Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Esasları ile Yayın Değerlendirme Formu-Beyanname (Form https://pdb.asbu.edu.tr/tr/asbu-ogretim-uyeligine-atanma-ve-yukseltme-esaslari adresinde yer almakta olup, bilgisayar ortamında doldurularak imzalanması ve başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir.)
3. Özgeçmiş ve yayın listesi
4. Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi ve doçentlik belgesi (Onaylı, yurt dışından alınmış ise denkliğinin YÖK/Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belge)
5. Yabancı dil belgesi*
6. Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
7. Nüfus cüzdanı fotokopisi
8. Adli sicil kaydı
9. Erkek adaylar için askerlik belgesi
10. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet Belgesi (Halen bir Kamu Kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için)
Not: Başvurularda e-devlet sistemi üzerinden alınan karekodlu belgeler kabul edilmektedir.

* Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Esasları gereğince; Yabancı dilde eğitim yapan birimlerde YÖK tarafından kabul edilen eğitim dilindeki merkezi yabancı dil sınavından en az 85 (seksen beş) veya eşdeğeri kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan almak. % 30 yabancı dille veya % 100 Türkçe eğitim yapan birimlerde YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan en az 70 (yetmiş) puan veya eşdeğeri kabul edilen bir dil sınavından muadili bir puan almak.

 

BirimiUnvanıSayıDereceAçıklama
İletişim Fakültesi
Yeni Medya ve İletişim Bölümü
Yeni Medya ve İletişim Anabilim Dalı
Doçent11Disiplinlerarası  İletişim, Türkçe, Medeniyet     ve     Medya Çalışmaları  alanlarında  akademik çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler Fakültesi
Temel İslam Bilimleri Bölümü
Arap Dili ve Belagati Anabilim Dalı
Profesör11Arap  Dili  ve  Belagati  veya  Arap Dili,  Edebiyatı  ve  Belagati  bilim alanında    doçent    unvanı    almış olmak.
Temel İslam Bilimleri Bölümü Kelam Anabilim DalıDoktor
Öğretim Üyesi
13Kelam   alanında   doktora   yapmış olmak.
İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü İslam Tarihi Anabilim DalıDoçent11Emeviler         Dönemi         Siyasi Hareketler ve Dört Halife Dönemi alanlarında   akademik   çalışmalar yapmış olmak.
Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Psikolojisi Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi13Din  Psikolojisi  alanında  doktora yapmış  olup  Din  ve  Akıl  Sağlığı alanında     akademik     çalışmalar yapmış olmak.
Hukuk Fakültesi
Kamu Hukuku Bölümü
Anayasa Hukuku Anabilim Dalı
Doktor Öğretim Üyesi13Türk  Anayasa  Tarihi  ve  Siyasal Partiler     alanlarında     akademik çalışmalar yapmış olmak.
Özel Hukuk Bölümü
Ticaret Hukuku Anabilim Dalı
Doktor Öğretim Üyesi13Fikri  Mülkiyet  Hukuku,  Rekabet Hukuku,    Şirketler    Hukuku    ve Sigorta       Hukuku       alanlarında akademik      çalışmalar      yapmış
olmak.
Özel Hukuk Bölümü
Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim
Dalı
Doçent11Milletlerarası Özel Hukuk alanında doçent unvanı almış olmak.
Uluslararası   Ticaret   Hukuku   ve Uluslararası       Fikri       Mülkiyet Hukuku     alanlarında     akademik çalışmalar yapmış olmak.
Özel Hukuk Bölümü
Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı
Doktor Öğretim Üyesi13Uluslararası       Ticari       Tahkim, Alternatif     Uyuşmazlık     Çözüm Yöntemleri ve Yabancılar Hukuku alanlarında   akademik   çalışmalar
yapmış olmak.
Özel Hukuk Bölümü
Medeni Hukuk Anabilim Dalı
Doçent13Medeni   Hukuk   alanında   doçent unvanı almış olmak.
Aile  Hukuku,  Borçlar  Hukuku  ve Alternatif     Uyuşmazlık     Çözüm Yöntemleri  alanlarında  akademik çalışmalar yapmış olmak.
Özel Hukuk Bölümü
Medeni Hukuk Anabilim Dalı
Doktor Öğretim Üyesi13Sözleşme   Hukuku,   Milletlerarası Satım  Hukuku  ve  Çocuk  Hukuku alanlarında   akademik   çalışmalar yapmış olmak.
Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Eski Türk Edebiyatı Anabilim DalıProfesör11Klasik         Türk         Edebiyatının Manzum,   Mensur   ve   Tasavvufî Metinleri    alanlarında    akademik çalışmalar yapmış olmak.
Felsefe Bölümü
Türk İslam Düşünce Tarihi Anabilim Dalı
Profesör11İbn    Rüşd    ve    Gazâli    alanında akademik      çalışmalar      yapmış olmak.
Psikoloji Bölümü
Uygulamalı Psikoloji Anabilim Dalı
Doçent12Klinik  Psikoloji  veya  Uygulamalı Psikoloji  alanında  doçent  unvanı almış   olmak.   Klinik   Psikolojik Değerlendirme     Yöntemleri     ve Bağlanma   alanlarında   akademik çalımalar yapmış olmak.
Yabancı Diller Fakültesi
Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Japonca Mütercim ve Tercümanlık Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi13Japonca Mütercim ve Tercümanlık veya   Japon   Dili   ve   Edebiyatı alanında    doktora    unvanı   almış olmak.  Çeviri  Kuramları  alanında akademik      çalışmalar      yapmış
olmak.
Bölge Çalışmaları Enstitüsü
Afrika Çalışmaları Anabilim DalıDoçent12BRICS ve Türkiye-Afrika İlişkileri alanlarında   akademik   çalışmalar yapmış olmak.
Asya Çalışmaları Anabilim DalıDoçent11Güney     ve     Güneydoğu     Asya alanlarında   akademik   çalışmalar yapmış olmak.
Asya Çalışmaları Anabilim DalıDoktor
Öğretim Üyesi
13Doğu, Güney ve Güneydoğu Asya alanlarında   akademik   çalışmalar yapmış olmak.
Avrupa Çalışmaları Anabilim DalıDoktor
Öğretim Üyesi
13Avrupa     Birliği     ve     Balkanlar alanlarında   akademik   çalışmalar yapmış olmak.
Türk Dünyası Çalışmaları Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi13Türk Dünyası ve Rusya alanlarında akademik      çalışmalar      yapmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.