Ankara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Ankara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 20.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
404
A+
A-

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden:

Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yüks Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden:

Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör ve doçent kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır. Profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların “Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme İlkeleri”nde belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Profesörlük ve doçentlik kadrosuna başvuracakların; Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; yardımcı doçent kadrosuna başvuracakların ilgili birimlere bir dilekçe ve ekinde aşağıda içeriği belirtilen dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

Dosya içeriği;

– Başvuru için asgari koşulları sağladığına dair belge

– Doktora ve/veya doçentlik belgeleri (onaylı sureti)

– Yabancı Dil Belgesi (onaylı sureti)

– Özgeçmiş

– Yayın Listesi (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini belirteceklerdir.)

– TC Kimlik No

– Fotoğraf (1 adet)

– Bilimsel yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserleri ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans bilim uzmanlığı çalışmaları, Üniversiteler veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri

(Adaylar Profesör kadrosuna 6 takım; Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosuna 4 takım dosya ile başvuracaklardır.)

1 – Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.

2 – Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3 – Doçent kadrosuna profesörlerin, yardımcı doçent kadrosuna ise profesör ve doçentlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

4 – Başvurularda anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Not: 1 – Adaylar, eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve başvuru dosyalarını bir takım olarak başvuru sırasında sunmak kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD ve DVD) verebilirler.

2 – İlanımıza http://www.ankara.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİUNVANADETAÇIKLAMALAR
FEN FAKÜLTESİ
Hidrobiyoloji ABDDOÇENT1Balık hematolojisi üzerine çalışmaları olmak.
Botanik ABDPROFESÖR1Liken sistematiği ve likenlerle nanoteknoloji uygulamaları üzerine çalışmaları olmak.
Botanik ABDDOÇENT1Makrofungus sistematiği üzerine çalışmaları olmak.
Olasılık Teorisi ve Ol. Sür. ABDPROFESÖR1
Uygulamalı İstatistik ABDPROFESÖR1
Matematiksel Fizik ABDPROFESÖR1Yüksüz parçacık transport teorisinde çalışmaları olmak.
Nükleer Fizik ABDDOÇENT1Fisyon ve füzyon konusunda çalışmaları olmak.
Genel Fizik ABDPROFESÖR1Süpersimetrik kuantum mekaniğinde çalışmaları olmak.
Genel Fizik ABDPROFESÖR1Large Hadron Collider (LHC)’de standart model ötesine ilişkin fenomenolojik çalışmaları olmak.
Fonksiyonel Analiz ABDPROFESÖR1Dizi uzaylarında çekirdek teoremleri ve tanımlı operatörlerin spektra analizi alanında çalışmaları olmak.
Fonksiyonel Analiz ABDYARD. DOÇ.1Fark denklemleri ve buna ilişkin operatörler ile q-fark denklemlerinin spektral analizini içeren konularda çalışmaları olmak.
Fonksiyonel Analiz ABDYARD. DOÇ.1Dağılımsal istatistiksel yakınsaklık ve bochner integrali bağlantılı konularında çalışmaları olmak.
Topoloji ABDPROFESÖR1Demet teorisi alanında çalışmaları olmak.
Reel ve Kopl. Fonk. Teor. ABDPROFESÖR1Bernstein tipli operatörlerle ses tanıma üzerine çalışmaları olmak.
Reel ve Kopl. Fonk. Teor. ABDYARD. DOÇ.1Lorentz ve morrey uzaylarında integral operatörlerin sınırlılığı üzerine çalışmaları olmak.
Geometri ABDDOÇENT1Dual uzaylar ve kuaterniyonlar alanında bilimsel çalışmaları olmak.
Organik Kimya ABDDOÇENT1Maetal destekli ve katalizli organik reaksiyonların uygulamaları ve kinetikleri konusunda çalışmaları olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Hemşirelik ABDPROFESÖR1Doçentliğini hemşirelik alanında almış olmak.
Ebelik ABDPROFESÖR1Doçentliğini hemşirelik alanında almış olmak.
Sağlık Kurumları Yön. ABDPROFESÖR1
Sağlık Kurumları Yön. ABDDOÇENT1
SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
İktisat Politikası ABDDOÇENT1
İktisat Tarihi ABDDOÇENT1
Sayısal Yöntemler ABDPROFESÖR1
Yönetim Bilimleri ABDDOÇENT2
Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ABDYARD. DOÇ.1Toplumsal cinsiyet eşitliği dersini vermek üzere alanında yurtdışında doktora eğitimi almış olmak.
UYGULAMALI BİLİMLERİ FAK.
Gayrimenkul ve Varlık Eko. ve Değ. ABDPROFESÖR1Taşınmaz değerleme konusunda lisansüstü çalışma yapmış, gayrimenkul değerleme teorisi ve uygulamaları alanında çalışmaları olmak.
Gayrim.ve Varlık Eko.ve Değ. ABDDOÇENT1İşletme alanında lisansüstü çalışma yapmış, işletme finansmanı alanında çalışmaları olmak.
Gayrim. ve Varlık Eko. ve Değ. ABDYARD. DOÇ.1Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı (değerleme) konusunda lisansüstü çalışma yapmış, gayrimenkul değerleme teorisi ve uygulamaları alanında çalışmaları olmak.
Arazi Gel. ve Proje Yön. ABDPROFESÖR1Yapı Eğitimi veya Mimarlık alanında lisansüstü çalışma yapmış, yapı malzemeleri, yapı bilgisi ve maliyeti alanında çalışmaları olmak.
Arazi Gel. ve Proje Yön. ABDDOÇENT1Mimarlık alanında lisansüstü çalışma yapmış, yapımda sürdürülebilirlik, ekolojik tasarım ve yapı-çevre ilişkileri alanında çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
Tarla Bitkileri ABDPROFESÖR1Tahıl yetiştiriciliği ve ıslahı konusunda çalışmaları olmak.
Tarla Bitkileri ABDPROFESÖR1Tahıl yetiştiriciliği ve ıslahı konusunda çalışmaları olmak.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.