AÖF Okuyanlar Dikkat! Okuldan Atılabilirsiniz

Kariyer Memur, yazarlarımızdan değerli kariyer uzmanımız Yunus Emre GÜNGÖREN hocamızın AÖF öğrencilerine özel yazısı.. Detaylar haberimizde..

AÖF Okuyanlar Dikkat! Okuldan Atılabilirsiniz
Yayınlama: 28.09.2017
Düzenleme: 05.03.2021 22:48
2.064
A+
A-

AÖF DE OKUYUP AKTİF ŞEKİLDE DEVAM ETMEYENLER DİKKAT !!!

AÖF Yeni dönem kayıtları bugün itibari ile devam ediyor. Bu yeni dönemde dikkat çeken bir husus var ki önemli bir durum olarak karşımıza çıkıyor .

Geçmiş yıllarda dikey geçişle Anadolu Üniversitesine geçiş yapan öğrencilerden Transkript’i büroya getirme mecburiyeti getirildi. Geçmiş yıllarda böyle bir uygulama yapmayan Anadolu Üniversitesi bu uygulamayı neden yapmış olabilir diye düşünüyoruz.

Seçenek 1 = Öğrencilerin eski notlarını tekrar verilemek isteyerek yeni bir sisteme geçmiş olabilir.

Seçenek 2 = Bu seçenek özellikle Askerlik tecili için kayıt yaptırıp aktif olmayan öğrenciler için kötü bir haber ki bu da bu dönemden sonra  aktif olmayan öğrencilerin kayıtların silinmesi ve bu şekilde AÖF’ü askerlik tecil Üniversitesi olmaktan çıkarmak hedefleniyor olabilir.

Yine sadece okuyor olarak görünen Üniversitede kaydım olsun mantığı ile yıllarca kayıtlı görünen kişilerinde kayıtlarının silinmesi söz konusu olabilir.

Tabi ki bunlar birer öngörü ilerleyen günlerde daha da netleşeceğini düşünüyorum.

Ancak tavsiyem harcı yatırayım yeter askerlik tecil olsun okulu önemsemiyorum düşüncesinden vazgeçmeniz. Kenarda bir Üniversite okuyor görünsün düşüncesinden vazgeçer derslerinize önem vermeniz.

Yunus Emre Güngören
Kariyer Uzmanı
[email protected]

Kaynak: www.kariyermemur.com // Kariyer Memur

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Ertuğrul dedi ki:

    Açık ögretim bürolarını defalarca aradım bunun için bendende istediler transkript açan olmadı tabiki. Meraktan ölücektim artık yardımcı olmanıza çok sevindim.