SON DAKİKA

AÖF Tek Ders Sınavına Kim Hangi İlde Girecek?

Bu haber 17 Haziran 2016 - 6:51 'de eklendi.

2015-2016 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı tarihleri açıklandı. Buna göre,tek ders sınavı 2016 yılı için 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak. Peki,2016 Tek Ders Sınavı Giriş Şartları Nelerdir,Kimler Bu Sınava Katılabiliyor,2016 AÖF Tek Ders Sınavları Hangi İll 2015-2016 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı tarihleri açıklandı. Buna göre,tek ders sınavı 2016 yılı için 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak. Peki,2016 Tek Ders Sınavı Giriş Şartları Nelerdir,Kimler Bu Sınava Katılabiliyor,2016 AÖF Tek Ders Sınavları Hangi İllerde Gerçekleştirilecek? İşte 2016 Tek Ders Sınavı Hakkında Tüm Merak Edilenler…

2016 Tek Ders Sınavı Giriş Şartları Nelerdir?

1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.

2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2015-2016 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.

3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez.

4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.

5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.

6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.

BİRÇOK ALIMDA ŞART OLAN BİLGİSAYAR SERTİFİKASINI UZAKTAN EĞİTİMLE ALABİLİRSİNİZ, TIKLAYIN

7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.

8. Tek ders sınavı 16 Temmuz 2016 Pazar günü saat 14:00’de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.

9. 16 Temmuz 2016 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.

10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, bildirilen ilgili tarihlerde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile(http://aof.anadolu.edu.tr/) adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 nolu Öğrenci Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

11. Tek ders sınavı için sınava giriş belgeleri Temmuz 2016 tarihinden itibaren(http://aof.anadolu.edu.tr/) adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden ve AÖF bürolarından alınabilecektir

 

2016 Açıköğretim Tek Ders Sınavları Hangi İllerde Yapılacak?

Tek ders Sınavına tabloda koyu yazılan illerde altındaki illerde ikamet eden kişiler katılacaklardır.

ADANAANKARAANTALYABURSADİYARBAKIRERZURUMESKİŞEHİR
KARAMANKONYABURDURYALOVAMALATYAERZİNCANBİLECİK
MERSİNBOLUİSPARTABALIKESİRŞANLIURFAARDAHANKÜTAHYA
NİĞDEZONGULDAKDENİZLİÇANAKKALEELAZIĞKARSAFYON KARAH İSAR
KAYSERİBARTINALANYAİNEGÖLBİNİŞİLMUŞ
OSMANİYEKARABÜKFETHİYEBANDIRMAMARDİNAĞRI
IIATAYÇANKIRISİİRTTUNCELİ
NEVŞEHİRKIRIKKALEBATMAN
İSKENDERUNKIRŞEHİRŞIRNAK
AKSARAY
KASTAMONU
YOZGAT

 

GaziantepIstanbul ANADOLUİSTANBUL

AVRUPA

İZMİRSAMSUNTRABZONVAN
KİLİSKOCAELİEDİRNEMANİSASİNOPGİRESUNİĞDIR
K. M AR ASKOCAELİ/GEBZEEDİRNE/KESANAYDINCORUMGÜMÜŞHANEBİTLİS
ADIYAMANDÜZCEKIRKLARELİMUĞLAAMASYABAYBURTHAKKAKİ
SAKARYATEKİRDAĞUŞAKTOKATRİZE
ORDUARTVİN
SİVAS

Bir önceki yazımız olan AÖF Sınavsız İkinci Üniveriste Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.