AÖF Tek Ders Sınavına Kimler Girebilir?

AÖF Tek Ders Sınavına Kimler Girebilir?
Yayınlama: 12.06.2015
Düzenleme: 08.03.2021 17:24
1.870
A+
A-

Açık Öğretim Fakültesi vize imtihanlarının sona ermesinin peşinden tek ders sınavına girmek zorunda olanlar için tarihler açıklandı.
Tek ders sınavına girebilmek için ne yapmanız gerekiyor?

2015 Tek Ders Imtihanı Giriş Şartları Nedir?

1. Kayıtlı ol Açık Öğretim Fakültesi vize imtihanlarının sona ermesinin peşinden tek ders sınavına girmek zorunda olanlar için tarihler açıklandı.
Tek ders sınavına girebilmek için ne yapmanız gerekiyor?

2015 Tek Ders Imtihanı Giriş Şartları Nedir?

1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğundan mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.

2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2014-2015 öğretim yılı sonbahar yada bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.

3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders imtihan hakkı verilmez.

4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, ergonomik emek harcama ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders imtihan hakkı verilmez.

5. Tek ders imtihan notu dönem sonu imtihanı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders imtihan notunun yüzdelik detayları dikkate alınarak belirlenir.
6. Tek ders imtihanı sonucunda hesaplanan başarı notuna nazaran öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.

7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan yada katılamayan öğrenciler için mazeret imtihanı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.

8. Tek ders imtihanı 27 Haziran 2015 Pazar günü saat 14:00’de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.

9. 27 Haziran 2015 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri içinde açık olacaktır.

10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan imtihan merkezlerine bakılırsa imtihan yapılacak illere atamaları aşağıda yer edinen tablo kullanılarak Fakülte tarafınca yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği imtihan ilini, bildirilen ilgili tarihlerde TC kimlik/talebe numaraları ve şifreleri ile (http://aof.anadolu.edu.tr/) adresi “Açıköğretim Talebe Otomasyonu” linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek yada 444 10 26 nolu Talebe Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişim yapmayan öğrenciler Fakülte tarafınca atandıkları imtihan ilinde sınava girmek zorundadırlar.

11. Tek ders imtihanı için sınava giriş belgeleri 20 Haziran 2015 tarihinden itibaren (http://aof.anadolu.edu.tr/) adresi “Açıköğretim Talebe Otomasyonu” linkinden ve AÖF bürolarından alınabilecektir.

2014-2015 Öğretim Yılı Tek Ders Imtihanı tarihleri açıklandı.Buna bakılırsa,tek ders imtihanı 2015 yılı için 27 Haziran 2015 tarihinde yapılacak

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.