AÖF’e Giriş Zorlaşıyor! Kontenjanlar Düşecek

AÖF’e Giriş Zorlaşıyor! Kontenjanlar Düşecek
Yayınlama: 12.07.2016
Düzenleme: 05.03.2021 22:37
603
A+
A-

Açıköğretim Fakültesine yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilere şok bir haber geldi. AÖF yetkilileri yaptıkları açıklamada bu sene kontenjanların geçmiş senelere oran ile daha düşük olacağını ve artık her üniversiteye giremeyen öğrencinin çareyi AÖF’de ara Açıköğretim Fakültesine yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilere şok bir haber geldi. AÖF yetkilileri yaptıkları açıklamada bu sene kontenjanların geçmiş senelere oran ile daha düşük olacağını ve artık her üniversiteye giremeyen öğrencinin çareyi AÖF’de arayamayacağını belirttiler.

Açıköğretim Fakültesine yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilere şok bir haber geldi. AÖF yetkilileri yaptıkları açıklamada bu sene kontenjanların geçmiş senelere oran ile daha düşük olacağını ve artık her üniversiteye giremeyen öğrencinin çareyi AÖF’de arayamayacağını belirttiler. YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı ilk açıklamada bu sene üniversitelerin kontenjanlarının yüzde 5 ila 7 oranında arttığını ve bu durumdan ötürü artık hemen hemen herkesin üniversitelere rahatlıkla aldığı puandan ötürü girebileceğini belirtmişti. AÖF’ye ilişkin resmi açıklama ise ilerleyen günler de geldi. Yekta Saraç normal ve özel üniversitelerin kontenjanlarında yaşanna artış nedeniyle AÖF’ye tercihin daha az olmasını ön gördüklerini ve bu yüzden de kontenjanları azalttıklarını ifade etti.

10 BİN KİŞİ DÜŞÜRÜLDÜ

Yapılan açıklamaya istinaden geçen sene 206 bin dolaylarında seyreden Açıköğretim Fakültesi kontenjanları yapılan yeni düzenleme ile birlikte yaklaşık 10 bin civarında düşürülerek 196 bin bandına çekilmiş olacak. 2016 senesinde belirlenen AÖF kontenjanlarının ilerleyen senelerde tekrar artış gösterip göstermeyeceği kafalar da soru işareti yaratmaya devam ederken AÖF’ye kayıt yaptırmak isteyen öğrencileri de bu dönem sonuna kadar zorlu bir mücadele bekleyecek gibi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.