SON DAKİKA

Ardahan Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 20 Kasım 2015 - 9:24 'de eklendi.

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurlar Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, askerlik belgesi, sağlık raporu, Doçentlik Belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi), yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığı’na başvuracaklardır. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi), yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığı’na başvuracaklardır. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Yurt dışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir.

Duyurulur.

Tel: 0 478 211 75 19

BirimiBölüm / Anabilim DalıUnvanıDer.Ad.Açıklama
İnsani Bilimler ve Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı /

Eski Türk Edebiyatı

Doçent11Çift kahramanlı tasavvufi aşk mesnevileri üzerine doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı /

Eski Türk Edebiyatı

Yrd. Doç.41Tasavvuf ve Budizm konusunda doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat FakültesiÇağdaş Türk Lehçeleri ve EdebiyatlarıYrd. Doç.51
İnsani Bilimler ve Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı /

Türk Halk Edebiyatı

Yrd. Doç.41Altay Destanları konusunda doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı /

Türk Halk Edebiyatı

Yrd. Doç.41Kuzeydoğu Anadolu Masalları konusunda doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat FakültesiRus Dili ve EdebiyatıYrd. Doç.41Rus veya Slav Dil ve Edebiyatları alanında doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri YüksekokuluHemşirelikYrd. Doç.41Tıbbi biyokimya alanında doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri YüksekokuluHemşirelikYrd. Doç.41Hemşirelik alanında doktora yapmış olmak.
İlahiyat FakültesiArap Dili ve BelagatiYrd. Doç.41Endülüs Dönemi Arap Edebiyatı konusunda doktora yapmış olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiResimYrd. Doç.41Resim Ana Sanat Dalında Sanatta Yeterlilik diplomalı olmak.

Bir önceki yazımız olan ÖSYM Avukat Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.