Arınç: Özel Güvenlik Konusu Yasayla Çözülecek

Arınç: Özel Güvenlik Konusu Yasayla Çözülecek
Yayınlama: 21.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
289
A+
A-

Arınç: Özel güvenlik konusu Meclis’te görüşülecek

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Hükümetimiz, Meclisin de şu anda kapalı bulunduğunu bildiğimize göre, seçimlerden sonra gündemine bu konuyu alacak ve doğru, anlaşılır, makul bir şekilde özel güvenlik Arınç: Özel güvenlik konusu Meclis’te görüşülecek

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Hükümetimiz, Meclisin de şu anda kapalı bulunduğunu bildiğimize göre, seçimlerden sonra gündemine bu konuyu alacak ve doğru, anlaşılır, makul bir şekilde özel güvenlik konusunu bir yasayla ancak çözebilecektir’ dedi

“ÖZEL GÜVENLİK KONUSU BİR YASAYLA ANCAK ÇÖZÜLEBİLECEKTİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen ‘özel güvenliğin kaldırılması konusu’ ile ilgili bir soru üzerine de Arınç, şunları söyledi:

“Konu enine boyuna görüşüldü. Konu üzerinde ne yapılacaksa hükümetimiz yapacak. Hükümetimiz seçimlerden sonra gündemine bu konuyu alacak ve doğru, anlaşılır ve makul bir şekilde özel güvenlik konusu bir yasayla ancak çözülebilecektir. Bu bugün ve yarını meselesi değil. Parlamento yasama görevine başladıktan sonra alınacak tedbirler manzumesinden birisidir. Sayın Cumhurbaşkanımız işaret buyurmuşlardır. Bakanlar Kurulumuz da değerlendirmiştir. Üzerinde çalışma yapılmasına da karar verilmiştir.”
Arınç, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü kutlamalarına ise 40 civarında devlet başkanı, hükümet başkanı veya onların temsilcilerinin katılacağını söyledi.

‘ÖZEL GÜVENLİK’ KONUSU SEÇİMLERDEN SONRA MECLİS’E GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen ‘özel güvenliklerin kaldırılması konusu’ ile ilgili, “Konu enine boyuna görüşüldü. Konu üzerinde ne yapılacaksa hükümetimiz yapacak. Hükümetimiz seçimlerden sonra gündemine bu konuyu alacak ve doğru, anlaşılır ve makul bir şekilde özel güvenlik konusu bir yasayla ancak çözebilecektir. Bu bugün ve yarının meselesi değil. Parlamento yasama görevine başladıktan sonra alınacak tedbirler manzumesinden birisidir” dedi.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.