SON DAKİKA

Askeri Kurumlara Memur Alımında Değişiklik Yapıldı

Bu haber 19 Şubat 2016 - 8:37 'de eklendi.

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına memur alımını düzenleyen yönetmelikte değişiklik yapıldı.
Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kara, Deniz, Hava gibi Kuvvet Komutanlıklarına memur alımını düzenleye

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına memur alımını düzenleyen yönetmelikte değişiklik yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kara, Deniz, Hava gibi Kuvvet Komutanlıklarına memur alımını düzenleyen yönetmelikte iki değişiklik yapıldı.

İlk değişiklik Bakanın yetkisine ilişkindir. Daha önce sınav kurulu atamaya yetkili amir tarafından oluşturuluyordu. Yeni yönetmeliğe göre, sınav kurulunu bakan veya bakanın yetki vereceği kurum amiri oluşturabilecek.

İkinci değişiklik ise mülakatın kaç günde açıklanacağına ilişkindir. Mülakattan itibaren 30 gün içinde sonuçların açıklanacağını öngören hüküm kaldırılmıştır. Yeni düzenlemede “aday değerlendirme süreci tamamlanınca,” gibi sonu belli olmayan geniş bir ifade kullanılmıştır. Ayrıca, sınav kuruluna değerlendirme sürecinin her aşamasında sınav sürecini sonlandırma yetkisi verilmiştir.

2016 ALES Çalışma Yöntemi için Tıklayın

2016KPSSÇalışma Yöntemi için Tıklayın

2016 DGS Çalışma Yöntemi için Tıklayın

2016 Mühendislik Tamamlama Çalışma Yöntemi İçin Tıklayın


Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 19 Şubat 2016 CUMA
Resmi Gazete
Sayı : 29629YÖNETMELİKMilli Savunma Bakanlığından:MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI, GENELKURMAY BAŞKANLIĞI VE KUVVET KOMUTANLIKLARINDA İLK DEFA DEVLET MEMURLUĞUNA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 22/5/2015 tarihli ve 29363 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“(1) Sınav kurulu; mesleki yeterlilik sınavı ile mülakat sınavının yapılmasını/yaptırılmasını sağlamak maksadı ile Bakan veya yetki vereceği kurum amiri tarafından görevlendirilecek biri başkan olmak üzere asgari üç asıl ve yedek üyeden oluşur.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“(4) Kurul tarafından aday değerlendirme süreci tamamlanınca, sınavı kazanan adaylar kurumun resmi internet sitesinden ilan edilir. Kurum, ilandan önce değerlendirme sürecinin her aşamasında sınav sürecini sonlandırabilir.”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Milli Savunma Bakanı yürütür.

 

Bir önceki yazımız olan KPSS'de Düşük Puanla Atanan Bölümler başlıklı makalemizde atama, düşük puan ve kpss hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.