Askerlik Yerleri e-Devlet Üzerinden Açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığı, seçim ve sınıflandırma sonuçlarını 28 Temmuz 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden açıkladı; yükümlüler, askerlik yerlerini e-Devlet ‘Askerlik Durum Belgesi’ sorgulama ekranından öğrenebilecekler.

Askerlik Yerleri e-Devlet Üzerinden Açıklandı!
Yayınlama: 28.07.2023
44
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından seçim ve sınıflandırma sonuçları 28 Temmuz 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyuruldu. Askerlik yerlerinin açıklandığı duyuru, binlerce yükümlü tarafından merakla bekleniyordu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacak” ifadesine yer verildi. Bu açıklama, sınıflandırma sonuçlarının kesin olduğunu ve bir daha değişikliğe uğramayacağını belirtiyor.

Askerlik yerlerini sorgulamak isteyen yükümlüler, e-Devlet sistemi üzerinden bilgilere ulaşabilecek. Yükümlüler, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak ‘Askerlik Durum Belgesi’ sorgulama ekranından yerlerini öğrenebilecekler.

MSB’nin duyurusu sonrasında askerlik yerlerini öğrenmek için adım adım yapılması gerekenler şu şekilde:

ASKERLİK YERİ SORGULAMA E-DEVLET EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.