SON DAKİKA

Bakan Arslan, PTT’ye 5 Bin Personel Alınacak 2018

Bu haber 30 Nisan 2018 - 10:08 'de eklendi.
PTT’nin bünyesine kattığı 2 bin 539 araç törenle teslim edildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT’ye 5 bin personel alınması için çalışmalara bu ay başlanacağı müjdesini verdi.
PTT A.Ş.’nin Türkiye’ye yayılan hizmetlerinde kullanılmak üzere çeşitli marka ve büyüklükte 2 bin 539 araç alındı. Anadolum Destek ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. tarafından satın alınarak 3 yıl süre ile PTT’ye tahsis edilen araçların teslim töreni TOFAŞ Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu ve davetlilerin katıldığı törende konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bu ay PTT’ye 5 bin kişinin alımı ile ilgili çalışmalara başlanacağının müjdesini verdi.

PTT PERSONEL ALIMI 2018 ARANACAK ŞARTLAR NELERDİR?

PTT’nin alımında gişe ve büro görevlisi için adayların lisans mezunu olup ve gerekli bölümlerden mezun olması gerekiyor, dağıtıcı alımında yine adayların ön lisans mezunu olması gerekli bölümleri bitirmiş olması gerekmektedir. Öte yandan hizmetli, şoför, avukat, mühendis, bekçi gibi kadrolara alım yapılacak mı bilinmiyor ancak yapılırsa şoför, güvenlik görevlisi, hizmetli vb. gibi pozisyonlar için en az lise mezunu şartı aranacaktır.

Öte yandan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranacak mı, aranmayacak mı halen merak konusu bu konuda kesin bilginin verilmesi için PTT insan kaynaklarından yazılı açıklamanın yapılması beklenmektedir. PTT bilindiği üzere Danıştay ile yaşadığı sorun nedeni ile personel alımı yönetmeliğini değiştirdi bu sebepten dolayı adayları yanlış bilgilendirmemek için yeni şartların PTT insan kaynakları tarafından duyurulamasından sonra netlik kazanması bilinmektedir.

GENEL ŞARTLAR

a) 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 15/08/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

ÖZEL ŞARTLAR NELERDİR?

a) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için;

1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Bir önceki yazımız olan Erken Seçim Kararı Dolar ve Borsayı Nasıl Etkiledi? başlıklı makalemizde erken seçim altın, erken seçim borsa ve erken seçim dolar hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.