Bakan Şimşek: Taşeron İşçilerle Alakalı Çalışma Yapıyoruz

Bakan Şimşek: Taşeron İşçilerle Alakalı Çalışma Yapıyoruz
Yayınlama: 25.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
382
A+
A-

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın taşeron işçilerle alakalı yeni bir çalışma yaptığını belirtti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, taşeron işçilerle ilgili yeni bir çalışma olduğunu belirterek “Asli iş Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın taşeron işçilerle alakalı yeni bir çalışma yaptığını belirtti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, taşeron işçilerle ilgili yeni bir çalışma olduğunu belirterek “Asli iş yapanlar tabi ki farklı bir çerçevede değerlendirilecek. Daha çok hizmet alımına konu olan ikincil işler ayrı şekilde değerlendirilecek. Emekçilerimize ve tüm çalışanlarımıza daha iyi bir yaşam standardı için çalışacağız. Bu konuda çok hassasız” dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek taşeron işçilerle ilglii değerlendirmede bulundu. Bakan Şimşek, taşeron işçilerle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının önemli düzenlemeler yaptığını, önümüzdeki süreçte konu ile ilgili ilave çalışmalar yapılacağını belirtti.

Taşeron işçilerle ilgili yapılan çalışmada asli işi yapanların farklı bir çerçevede değerlendirileceğini kaydeden Bakan Şimşek, hizmet alımına yönelik olan ikincil işlerin ise farklı bir çerçevede değerlendirileceğini belirtti.

Emekçilerin ve tüm çalışanların daha iyi yaşan standardına sahip olması için çalıştıklarını ifade eden Şimşek, hükümet olarak bu konuda hassas olduklarını vurguladı.

Taşeron işçilerle ilgili şimdiye kadar özlük hakları, maaşları, kıdem tazminatı ve yıllık izin gibi pek çok sıkıntının çözüme kavuşturulduğunu belirten Şimşek, taşeron işçilerden asli işi yapanlarla ikinci işi yapanların farklı değerlendirileceğinin altını çizdi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.