SON DAKİKA

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak

Bu haber 11 Nisan 2016 - 8:55 'de eklendi.

T.C. BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayl T.C. BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların ilgili mevzuatta ve ilanda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Ayrıca yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanmış olması ve 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.

1) PROFESÖR BAŞVURU ŞARTLARI: Profesör kadroları daimi statüde olup, kadro şartlarını taşıyan profesör adaylarının başvuracakları birim, bölüm ve anabilim dalını/programını belirtir dilekçelerine yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak göstererek ekleyecekleri;

– Doçentlik Belgesinin onaylı örneği,

– Lisans, yüksek lisans ve doktora mezuniyet belgelerinin onaylı örneği,

– Özgeçmiş,

– Yayın listesi,

– Bilimsel çalışma ve yayınlar,

– Kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar,

– Eğitim-öğretim faaliyetleri,

– Yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmaları,

– Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgiler,

– 2 adet fotoğraf, – Nüfus cüzdanı fotokopisi,

– Askerlik Durum Belgesi (muaf, tecilli, terhis olduğunu belirten),

– Herhangi bir kurumda çalışanlar için bu hizmetlerini gösterir onaylı hizmet cetvelini, kapsayan dosyalarını 6 takım halinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

2) DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI: Doçent kadroları daimi statüde olup, kadro şartlarını taşıyan doçent adaylarının başvuracakları birim, bölüm ve anabilim dalını/programını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri;

– Doçentlik Belgesinin onaylı örneği,

– Lisans, yüksek lisans ve doktora mezuniyet belgelerinin onaylı örneği,

– Özgeçmiş,

– Yayın listesi,

– Bilimsel çalışma ve yayınlar,

– 2 adet fotoğraf,

– Nüfus cüzdanı fotokopisi,

– Askerlik Durum Belgesi (muaf, tecilli, terhis olduğunu belirten),

– Herhangi bir kurumda çalışanlar için bu hizmetlerini gösterir onaylı hizmet cetvelini, kapsayan dosyalarını 4 takım halinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3) YARDIMCI DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI: Yardımcı Doçent kadrosuna başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını/programını ve sınava girecekleri yabancı dili (Yabancı Dil Belgesi olanlar ekleyeceklerdir) belirten dilekçelerine ekleyecekleri;

– Lisans, yüksek lisans ve doktora mezuniyet belgelerinin onaylı örneği,

– Özgeçmiş,

– Yayın listesi,

– Bilimsel çalışma ve yayınlar,

– 2 adet fotoğraf,

– Nüfus cüzdanı fotokopisi,

– Askerlik Durum Belgesi (muaf, tecilli, terhis olduğunu belirten),

– Herhangi bir kurumda çalışanlar için bu hizmetlerini gösterir onaylı hizmet cetvelini, kapsayan dosyalarını 4 takım halinde ilgili Birime şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4) Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adaylar için 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi uyarınca ilgili birimlerin yönetim kurulunca belirlenecek jüri tarafından başvuru dilekçelerinde belirtmiş oldukları yabancı dil için sınav yapılacaktır. Yardımcı Doçentlik yabancı dil sınav tarihi, sınav yeri ve saati üniversitenin ve ilgili birimlerin web sayfasında duyurulacak, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

5) Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. kimlik numarası, yazışma adresi, telefon ve e-posta adreslerini bildirmeleri gereklidir.

6) İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular ve süresinde yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

7) Son başvuru tarihi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Süresi içinde yapılmayan veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

NOT: Adaylar isterlerse, belgelerini ve yayın listelerini yazılı olarak teslim etmek kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel çalışma ve yayınlarını (makale, tez, kitap vs.) istenilen takım adedi kadar PDF formatında elektronik ortamda (CD, DVD) verebilirler. İlgililere duyurulur.

bandırma1 bandırma2

Bir önceki yazımız olan DHM Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Stajyer ve Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.