SON DAKİKA

Bartın Üniversitesi 15 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 03 Kasım 2015 - 11:59 'de eklendi.

BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümlerine göre Öğretim Üyesi al BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümlerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; başvuru formu ekinde noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Askerlik Durum Belgesi, 3 (üç) adet Fotoğraf, Adli Sicil Kaydı, Özgeçmiş ve Yayın Listesi (ÜAK Formatında), Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayın ve Faaliyetlerini Değerlendirme Formu ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile teslim edeceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; başvuru formu ekinde noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Askerlik Durum Belgesi, 3 (üç) adet Fotoğraf, Adli Sicil Kaydı, Özgeçmiş ve Yayın Listesi (ÜAK Formatında), Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayın ve Faaliyetlerini Değerlendirme Formu ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ilgili Fakülte Dekanlıklarına şahsen veya posta yolu ile teslim edeceklerdir.

GENEL AÇIKLAMALAR

*Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

*Adaylar ilana başvuralarını ilanın yayınlandığı günden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde belirtilen birimlere yapacak ve evraklarını teslim edeceklerdir.

‘Postadaki gecikmeler kabul edilmeyeceği gibi istenilen belgelerin bir tanesi eksik olması halinde de müracaatlar kabul edilmeyecektir.

*Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

*Başvuracak adayların öğrenim belgeleri ile askerlik durum belgesinin aslı veya onaylı bir nüshasını teslim etmeleri gerekmektedir.

‘Adayların bütün yayın dosyalarında yüksek lisans tezi, doktora tezi, özgeçmiş ve yayın listesi ile eğitim durumlarına ilişkin belgeler bulunacaktır.

Ayrıca, bilimsel yayınlarını ve özgeçmişlerini içeren bir CD’yi başvuracakları birime teslim edecekleri dosya sayısı kadar sunmaları gerekmektedir.

*Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Üniversitemizde görevli personelin yapacağı başvularda hizmet belgesi, adli sicil belgesi ve askerlik durum belgesi istenilmemektedir.

* Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar için yapılacak dil sınavının yeri, tarihi ve saati bilahere Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.

İlanen duyurulur.

BİRİM/BÖLÜMANABİLİM DALIUNVANDERECEADETİLANDA ARANAN ŞARTLAR
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
ArkeolojiProhistorya ve Önasya ArkeolojisiYrd.Doç41Arkeoloji alanında doktora yapmış olmak.
DilbilimDilbilimYrd.Doç43Dilbilim veya Türk Dili alanında doktora yapmış olmak.
SosyolojiUygulamalı SosyolojiYrd.Doç31Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorasını Sosyoloji alanında yapmış olmak.
TarihYeniçağ TarihiYrd.Doç41Yeniçağ Tarihi alanında doktora yapmış olmak.
FEN FAKÜLTESİ
Moleküler Biyoloji ve GenetikBiyoteknolojiYrd.Doç11Moleküler Biyoloji ve Genetik veya Biyoloji Lisans mezunu olup, ilgili alanda Doktora yapmış olmak.
Moleküler Biy. ve GenetikGenetikYrd.Doç51Moleküler Biyoloji ve Genetik veya Biyoloji Lisans mezunu olup, ilgili alanda Doktora yapmış olmak.
İSLAMİ İLİMLER FAKLTESİ
Temel İslam Bilimleriİslam HukukuYrd.Doç41İslam Hukuku alanında doktora yapmış olmak
Felsefe ve Din BilimleriDin BilimleriYrd.Doç51Din Eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Elektrik-Elektronik Müh.Elektrik MakineleriYrd.Doç41Elektrik, Elektronik veya Elekrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Lisans ve/veya Doktora mezunu olmak.
Elektrik-Elektronik Müh.ElektronikYrd.Doç41Elektrik, Elektronik veya Elekrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Lisans ve/veya Doktora mezunu olmak.
İnşaat MühendisliğiMekanikYrd.Doç41İnşaat Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezunu olmak.
İnşaat MühendisliğiHidrolikYrd.Doç31İnşaat Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezunu olmak.
Endüstri MühendisliğiEndüstri MühendisliğiYrd.Doç41Endüstri Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezunu olmak.

Bir önceki yazımız olan Tunceli Valiliği SYDV Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.