Bartın Üniversitesi Deniz ve Liman İşletmeciliği Öğretim Görevlisi Alım İlanı!

Bartın Üniversitesi Deniz ve Liman İşletmeciliği programına öğretim görevlisi alımı yapılacaktır. Adayların en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olması ve belirtilen sınavlardan gerekli puanları almış olmaları gerekmektedir. Başvurular 12 Haziran 2023 tarihinde başlamıştır ve 26 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Bartın Üniversitesi Deniz ve Liman İşletmeciliği Öğretim Görevlisi Alım İlanı!
Yayınlama: 12.06.2023
1
A+
A-

Bartın Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

İLAN TARİHİ: 12 Haziran 2023
İLAN SAYISI: 2023/01

1- GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak şarttır.
1.2. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları  alinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
1.3. Adayların transkriptleri ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamasında aşağıdaki esaslara göre değerlendirilecektir:
• Transkriptlerde sadece dörtlük not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
• Transkriptlerde sadece yüzlük not sistemi olması halinde yüzlük not kullanılacaktır.
• Transkriptlerde sadece beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
• Transkriptte hem dörtlük hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın belgelendirmesi kaydıyla mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi dörtlükse
Yükseköğretim Kurulunun Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
• Transkriptte hem beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın belgelendirmesi kaydıyla mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi beşlikse Yükseköğretim Kurulunun Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
1.4. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

2- SINAV TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESLERİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ
2.1. Sınav Takvimi
İlan Yayım Tarihi : 12 Haziran 2023
Başvuru Başlangıç Tarihi : 12 Haziran 2023
Son Başvuru Tarihi : 26 Haziran 2023 (Saat: 23.59)
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 07 Temmuz 2023
Giriş Sınavı Tarihi : 13 Temmuz 2023
Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 17 Temmuz 2023
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi : https://w3.bartin.edu.tr/
Üniversite zorunlu hallerde sınav takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
2.2. Başvuru Yeri ve İletişim Bilgileri
– Adaylar; Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ÜBYS) üzerinden (http://ubys.bartin.edu.tr/ HRM/AkademikBasvuru/Personel Basvuru/Giris) çevrimiçi başvuru yoluyla  müracaat edecektir. Başvuru sürecinde sorun yaşayan adaylar 0378 501 10 00 (5017- 5016) telefon numarasından veya [email protected] elektronik posta adresinden destek alabilecektir.

3- İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

4- BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
4.1. Öğretim Görevlisi Kadrolarına Çevrimiçi Başvurularda Sisteme Yüklenmesi Gereken Belgeler;
Öğretim Görevliliği için aranan genel şartlar ve özel şartlar ile ilanda belirtilen diğer koşullara sahip adaylar aşağıdaki belgeleri çevrim içi başvuru modülüne eksiksiz yükleyecektir.
1.Özgeçmiş,
2.Geçerliliği bulunan ALES Sonuç Belgesi,
3. Mezuniyet Belgeleri, (e-devletten başvuru süresi içerisinde alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
4. Lisans Transkripti,
5. Kimlik fotokopisi,

5- DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1. Adaylar son başvuru tarihi olarak belirtilen gün ve saate kadar çevrim içi başvuru yapmakla yükümlüdür. Posta veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
2. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge çevrim içi başvuru modülüne yüklenmelidir.
3. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.
4. İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
5. Gerçeğe aykırı belge ile başvuru yapanlar ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

6- MUAFİYET

Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda,  yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. Bu kapsamda muafiyet talep edenlerin muaf olmalarına esas belgelerini çevrim içi başvuru modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.