SON DAKİKA

BESYO Antrenörlük, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon Mezunları Kadro İstiyor

Bu haber 17 Nisan 2015 - 10:35 'de eklendi.

Kariyer Memur olarak tüm adayların taleplerini haberleştirdiğimiz gibi BESYO Mezunlarının kadro taleplerini de haber yapmaya devam ediyoruz. 

Aşağıdaki yazı BESYO mezunu bir takipçimiz tarafından gönderilmiş olup aynen yayınlanmıştır. Noktalama ve imla Kariyer Memur olarak tüm adayların taleplerini haberleştirdiğimiz gibi BESYO Mezunlarının kadro taleplerini de haber yapmaya devam ediyoruz. 

Aşağıdaki yazı BESYO mezunu bir takipçimiz tarafından gönderilmiş olup aynen yayınlanmıştır. Noktalama ve imla yanlışlıklarına da müdahale edilmemiştir.

 2016 KPSSTürkçe Hazırlık Seti için Tıklayın

 2016 KPSSMatematik Hazırlık Seti için Tıklayın

ales-hazirlik-seti 2016 ALES Hazırlık Seti 

dgs-hazirlik-seti2016 DGS Hazırlık Seti 

Yeni Haberler ve İlanlar için Sayfamızı Beğenebilirsiniz

BESYO Antrenörlük, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon Mezunları Kadro İstiyor 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (Antrenörlük,Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon) Mezunuyuz, Eski Bakanımız Sayın Suat KILIÇ 1500 tane Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezununu KPSS 2012 Puanına göre Gençlik ve Spor Bakanlığına alacağını söylemiş ve bu kadroların Maliye Bakanlığımızın onaylamasına rağmen yarısının atamasını yapmamıştır.

Son 2 yılda toplamda 2000”e yakın Spor Tesisi bunun yanında 200”ü aşkın Gençlik Merkezi açılmasına ve 200”e yakın Gençlik Merkezinin inşatının bitip faaliyete girecek olmasına yani toplamda 400”e yakın yeni açılan ya da açılacak olan Gençlik Merkezi olmasına rağmen Gençlik ve Spor Bakanlığımız 2014 Haziran atamasında 1 tane bile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (LİSANS) Mezunu personel alımı yapmamıştır. 

Ülkemizde gençlerde uyuşturucu kullanımının artması ve kötü alışkanlıkların yaygınlaşması, Ülkemizdeki gençliğin spora yönlendirilmesiyle ortadan kalkacağı ve Ülkemizin geleceği için daha sağlıklı gençler, nesiller yetişeceği bir gerçektir. Devletimiz bu anlamda son 2 yılda 2000”e yakın Spor tesisleri yapmış ve gençliğe önem verdiğini (Ana yasamızın 58 ve 59 maddelerince) göstermiştir. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (LİSANS) Mezunlarının haklarının yenilmesinin sebebiyle açılmış olan tesislerde Spor yapma oranı düşüktür. (Tesislerde spor yapma oranının düşük olduğunu Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ söylemiştir.) 


Biz Avrupa’nın en genç nüfuzunu sahibiz ama genç nüfuzumuz ne yazık ki, biz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (LİSANS) Mezunlarının hakları yenildiği ve bu anlamda akademik olarak eğitimimizi almamıza rağmen, bizim işimiz olan tesislerde faklı kişiler çalıştığından dolayı ülkemizin ve milletimizin geleceği olan gençliğimiz tam manasıyla spora yönlendirilemediği için zararlı olan alışkanlıklar edinmeye ve kullanmaya devam etmektedirler.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Anterenör,Spor Yöneticiliği, Rekreasyon (LİSANS) Mezunu olarak bizim hakkımızın yenilmemesini, ülkemizdeki gençliğin Anayasa ile (58 ve 59 madde) sabitlenmiş olan haklarının korunmasını siz değerli büyüklerimden istiyorum. Hakkımızın aranması doğrultusunda TBMM Dilekçe Komisyonununa 27623 ve 28987 Nolu dilekçe ile başvurduk.Avrupa’nın en genç nüfuzuna sahibiz ama sporsal anlamda başka devletlerin sporcularından devşirme yöntemi ile Türk sporcusu gibi göstermek, Ülkemizin genç nüfuzu varken çok ağırıma gidiyor. Lütfen hakkımızın yenilmesine engel olun, Biz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (LİSANS) Mezunları olarak hem Ülkemizdeki genç nüfuzun zararlı alışkanlıklar edinmesini spor yoluyla engelleyelim hem de bu sporsal faaliyetlerle, akademik olarak eğitimimizi almış kişiler olarak, sporsal faaliyetlerin meyvesi olarak Ülkemizin genç nüfuzuna yakışır bir şekilde Olimpiyatlarda ve Uluslararası Sporsal faaliyetlerde madalyalar almasını ve başarılı olmasını sağlayalım.
HAZIRANDA 2000 kadro istiyoruz.bizlerin cagrisina kulak verin.

Bir önceki yazımız olan 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Sertifikası Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.