SON DAKİKA

Boğaziçi Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Bu haber 23 Aralık 2015 - 13:13 'de eklendi.

TC. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemiz Fen – Edebiyat Fakültesi’nde açık bulunan Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 25. maddeleri ve öğretim Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili madd TC. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemiz Fen – Edebiyat Fakültesi’nde açık bulunan Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 25. maddeleri ve öğretim Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları” uyarınca Doçent (Devamlı Statüde) ve Yardımcı Doçentler alınacaktır.

BirimiBölümüAnabilim DalıDoç.Yard. Doç.Aranan

Nitelikler

Moleküler Biyoloji
ve Genetik
Moleküler Biyoloji1(a), (b)
Fen – Edebiyat
Fakültesi
Türk Dili ve
Edebiyatı
Türk Edebiyatı1*(a), (c)
SosyolojiUygulamalı

Sosyoloji

1(a), (d)

* Doçent kadrosuna başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (4 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze,

* Yardımcı Doçentler adaylarının ise, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları kapsayan ve belgeleyen dosya ile (4 nüsha) ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlığına başvurmaları duyurulur.

Aranan Nitelikler:

(a) Adayların bilimsel çalışmalarını yayınları ile kanıtlamış olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

(b) Adayların kanser hücrelerinde gen regülasyonu ve kanser epigenetiği konusunda deneyimli olmaları ve doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmış olmaları gerekmektedir.

(c) Adayların Modern Türk Edebiyatı, Roman ve Çağdaş Edebiyat Kuramları konusunda uzman olması gerekmektedir.

(d) Adayların hukuk çalışmaları ve Sovyet Sonrası Doğu Avrupa toplumlarında yaşanan dönüşümler alanında uzmanlaşmış olmaları ile bu alanlarda saha çalışması ve yayınlarının olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan MKEK Mühimmat Fabrikası Terörle Mücadelede Yaralanan Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.