Bozok Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Bozok Üniversitesi Akademik Personel Alımı
Yayınlama: 11.07.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
399
A+
A-

BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN :

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerin BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN :

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER :

1-Profesör kadrosu daimi statüde olup adaylar; dilekçesinde başvurmuş olduğu anabilim dalını belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, fotoğraflı özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanat da yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgelerini altı takım dosya yaparak başvuru yapacaklardır. Adaylar, doçentlik unvanı aldıktan sonra, ilgili bilim alanında özgün yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak belirteceklerdir.

2-Doçent Kadrosu daimi statüde olup adaylar dilekçesinde; başvurmuş olduğu anabilim dalını belirtecektir. Fotoğraflı özgeçmiş, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, doçentlik belgesini (resmi kurumlarca onaylı sureti), hizmet cetveli (varsa), bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflarını, bunlara ilişkin dokümanlarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversitelere veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan belgelerini dört takım dosya yaparak başvuru yapacaklardır.

3-Yardımcı Doçent kadrosu için adaylar dilekçesinde; yabancı dilini ve başvurduğu anabilim dalını belirtecektir. Varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, fotoğraflı özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayla birlikte başvuracaklardır.

-Yardımcı doçent kadrosuna başvuran adaylar ” Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin ” 6. ve 7. maddeleri gereğince yabancı dil sınavına tabi tutulacaklardır.

BİRİMİUNVANIABDDRC.ADETARANAN NİTELİKLER
TIP FAKÜLTESİDoçentKulak, Burun, Boğaz Hastalıkları11Kulak Cerrahisi ve/veya Ototoksite ile ilgili deneyim ve yayınlara sahip olmak.
DoçentKardiyoloji11Yurtdışı Eko tecrübesi ve sertifikası olmak.
DoçentRadyoloji11Kardiyak görüntüleme ve Abdominal BT perfüzyon alanlarında deneyimli olmak.
MÜH.-MİM. FAK.DoçentŞehir ve Bölge Planlama (Şehircilik)11Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu olup, alanında doktorasını yapmış ve doçentlik unvanını almış olmak.
DoçentJeoloji Mühendisliği (Genel Jeoloji)11Traverten Tektoniği konusunda çalışmaları olmak.
Yardımcı

Doçent

Bilgisayar Mühendisliği (Bilgisayar Yazılımı)51Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği, Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi alanlarından birinde doktorasını yapmış olmak.
Yardımcı

Doçent

Bilgisayar Mühendisliği (Bilgisayar Yazılımı)31Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği, Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi alanlarından birinde doktorasını yapmış olmak.
Yardımcı

Doçent

Mimarlık (Yapı Bilgisi)41Mimarlık alanında doktora yapmış olmak.
FEN-EDB. FAK.ProfesörAtom ve Molekül Fiziği11Bor nanotopakları ile ilgili hesaplamalı çalışmalar yapmış olmak.
ProfesörKatıhal Fiziği11Metal / n-InP Kontaklar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
DoçentOrganik Kimya11Furandion Kimyası ve Antikanser Aktivite üzerine çalışmaları olmak.
DoçentAnalitik Kimya11Üniversite-Sanayi işbirliği konularında tecrübesi olmak.
Yardımcı

Doçent

Matematiğin Temelleri ve Matematiklojik31Bulanık Terimli Sayı Dizileri üzerine çalışmaları olmak.
Yardımcı

Doçent

Genel Sosyoloji ve Metodoloji41Toplumsal yapıda kadın konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Yardımcı

Doçent

Türkiye Cumhuriyeti Tarihi311940 sonrası Türk siyasi hayatı ve basın tarihine dair çalışmalar yapmış olmak.
Yardımcı

Doçent

Yakınçağ Tarihi51Misyonerlik faaliyetleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK

YÜKSEKOKULU

Yardımcı

Doçent

Doğum-Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği31Doğum-Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.
İKT. VE İDR. BİL. FAK.DoçentYönetim ve Organizasyon11Duygusal zeka ve çatışma alanında çalışmış olmak.
Yardımcı

Doçent

Üretim Yönetimi ve Pazarlama31Sanal topluluklar, marka kişiliği, marka toplulukları ve sosyal medya alanlarında çalışmış olmak.

Başvuru Adresi: Profesör ve Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığına, Yrd. Doç. Kadrosu içinde ilgili birimlere başvuru yapılacaktır.

Müracaat tarihleri:08/07/2015-29/07/2015 Çarşamba günü saat 17.00 kadar,

AÇIKLAMALAR :

1- Başvurular şahsen yapılacaktır.

2 -Özgeçmiş ve yayın listesinin son sayfaları hariç tüm sayfaları paraflı, son sayfasında ise ad, soyad, imza ve tarih olacaktır.

3-Adaylar Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin II. Bölümünde bulunan Profesörlük, Doçentlik ve Yardımcı Doçentlik Başvurularında Aranacak Değerlendirme Ölçütleri ve Puanlama Esasları tablosunu doldurarak başvuru dosyasına ekleyecektir.

4-Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecektir

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.