Bugün Yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı Sona Erdi

Bugün Yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı Sona Erdi
Yayınlama: 07.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:16
362
A+
A-

Yaklaşık 4 saat süren ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında Çankaya köşkü’nde toplanan ve basın mensuplarına kapalı yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Başbakan Davuto Yaklaşık 4 saat süren ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında Çankaya köşkü’nde toplanan ve basın mensuplarına kapalı yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Başbakan Davutoğlu toplantının ilk bölümünde kurul üyesi bakanlarla ön değerlendirme yaptı. Toplantının sonraki bölümüne Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vahdettin Ertaş ile ilgili bürokratlar katıldı.

Toplantıda, Türk ekonomisinin içinde bulunduğu durum ve küresel piyasalardaki dalgalanmaların ekonomiye etkilerinin değerlendirildiği belirtildi.

Sektörel bazda gelişmelerin de görüşüldüğü toplantıda son zamanlarda artan et fiyatlarının da ele alındığı öğrenildi.

Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vahdettin Ertaş, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Başbakan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya, Başbakan Ekonomi Başdanışmanı Emine Nur Günay ile ilgili bürokratlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.